NIKOL LEITGEB CHCE POMOCI MARTÍNKOVI, NAPSALA VLASTIMILU VÁLKOVI: JAK MINISTR ZDRAVOTNICTVÍ REAGOVAL

České známé osobnosti se rozhodly pomoci malému Martínkovi, který trpí vzácnou nemocí. Kluk potřebuje speciální léčbu, za kterou by jeho rodiče museli zaplatit 100 milionů korun. Influencerka a bývalá herečka Nikol Leitgeb napsala i šéfovi resortu zdravotnictví Vlastimilu Válkovi. Ministrova odpověď však byla vyhýbavá.

Malý Martínek byl poprvé hospitalizován ve třech měsících a od té doby byl hospitalizován ještě osmkrát.

Na začátku letošního roku odborníci diagnostikovali klukovi AADC syndrom v jeho nejtěžší formě.

Jeho rodiče doufali, že poté, co se dozvědí diagnózu, budou lékaři moci vyléčit jejich syna, jde však o velmi vzácné onemocnění.

 

Zdravotní pojišťovna jim odmítla proplatit částku, která by pomohla jejich synovi.

České celebrity se rozhodly Martínkovi pomoci a přispěly do sbírky. Týnuš Třešničková, Mirai Navrátil, Agáta Hanychová a další známé osobnosti požádali své fanoušky, aby také pomohli malému chlapíkovi.

Nikol Leitgeb / Zdroj: youtube.com

Nikol Leitgeb se rozhodla napsat přes Instagram ministrovi zdravotnictví. Zeptala se ho, jakou radu by mohl dát rodičům kluka.

„Chtěla jsem Vás poprosit o radu – kde vzít a tzv. nekrást,“ napsala Nikol.

Nikol Leitgeb a Vlastimil Válek / Zdroj: Instagram.com

Vlastimil Válek na zprávy o této situaci reagoval. Řekl, že zákony v ČR „umožňují dost rychle stanovit úhradu vzácných léků ze zdravotního pojištění“.

Vysvětlil, že o to měl požádat výrobce toho léku, ale ten to neudělal, což je pro ministra nepochopitelné. Ministerstvo do toho podle něj nemůže zasahovat.

 

Bývalá herečka byla touto odpovědí nepříjemně překvapena. Nechápe, proč se politici v této situaci nesnaží udělat trochu víc, třeba uspořádat sbírku na ministerstvu zdravotnictví nebo pomoci jinak.

Nikol Leitgeb / Zdroj: Instagram.com

Související Příspěvky