DANIELA KOLÁŘOVÁ SLAVÍ KRÁSNÉ 77. NAROZENINY: JAK DNES ŽIJE SLAVNÁ HEREČKA

Daniela Kolářová se narodila 21. září 1946 v Chebu, dnes známá herečka slaví 77. narozeniny. Zahrála si spoustu rolí, často ve filmech byl jejím manželem slavný scenárista a herec Zdeněk Svěrák. Jejím skutečným manželem byl herec, režisér a překladatel Jiří Ornest, za kterého se provdala dvakrát.

Server eXtra.cz píše, že Karlovy Vary jsou pro herečku jedním ze zvláštních měst, protože tam Kolářová strávila několik let svého dětství, tam její máma pracovala v divadle.

Daniela Kolářová / Zdroj: youtube.com

Tam se začala věnovat herectví, svou první roli si zahrála, když jí bylo 9 let.

V roce 1964 nastoupila na DAMU, kde se seznámila se svým budoucím mužem Jiřím Ornestem.

Daniela Kolářová / Zdroj: youtube.com

Už během studií dostala zajímavou pracovní nabídku. Ztvárnila velkou roli ve snímku režiséra Hynka Bočana Soukromá vichřice.

Po studiích hrála v několika divadlech, ale také ztvárnila role ve filmech Noc na Karlštejně, Na samotě u lesa, Na kolejích čeká vrah, Slasti Otce vlasti nebo Léto s kovbojem.

Daniela Kolářová / Zdroj: youtube.com

Hrála i se svým kolegou Zdeňkem Svěrákem, který byl často jejím manželem ve filmech.

Jejím jediným manželem byl Jiří Ornest, za kterého se však provdala dvakrát. Poprvé se vdala ve 28 letech, ale po 14 letech manželství se rozvedli. Druhá svatba se konala v polovině devadesátých let.

Daniela Kolářová / Zdroj: youtube.com

Manželům se narodili dva synové. Ornest opustil tento svět v roce 2017.

77letá herečka je stále aktivní, neustále něco dělá, plní různé úkoly, které si sama klade. Kariéru zatím pověsit na hřebík nehodlá.

Daniela Kolářová / Zdroj: youtube.com

„Teď jde o to zanechat dobrou stopu – zasadila jsem strom, že jsem se chovala slušně k lidem,“ řekla Daniela Kolářová pro Českou televizi.

Související Příspěvky