VERONIKA ŽILKOVÁ SE ZASTALA SAMOŽIVITELEK: „CHLAP UDĚLÁ ŽENĚ DÍTĚ A ZMIZÍ, ALE SPOLEČNOST TO HÁZÍ ZA VINU TĚM ŽENÁM“

Agáta Hanychová před pár dny oznámila rozchod s Jaromírem Soukupem a nyní sama vychovává tři děti. Partner Simony Krainové Karel Vágner ml. na ni ostře zaútočil. Řekl, že nic nedokázala a že je sběratelkou tatínků. Na to reagovala Agátina maminka Veronika Žilková, která v rozhovoru pro Expres.cz promluvila i o osudu opuštěných matek v Česku.

Herečka Veronika Žilková označila výroky, že žena, která porodila tři děti, v životě nic nedokázala, za ošklivé.

Agáta Hanychová a Jaromír Soukup / Zdroj: tv.blesk.cz

Vychovala šest dětí, občas s nimi byla sama, takže ví, jak těžká je role matky.

Manželovi Simony Krainové připomněla, že jeho matka byla také opuštěná a že jeho otec, skladatel Karel Vágner starší, má šest dětí a byl čtyřikrát ženatý.

Simona Krainová a Karel Vágner ml. / Zdroj: Instagram.com

Myslí si, že by si Vágner ml. měl vzpomenout, jak bylo jeho mámě, když se jí rozpadl vztah.

Podle ní je smutné, když matka vychovává děti sama bez jejich tatínka. Promluvila proto i o vnímání postavení mužů a žen v české společnosti.

Veronika Žilková / Zdroj: youtube.com

Vysvětlila, že lidé často vnímají muže, kteří mají hodně žen, jako frajery. Lidé prý neodsuzují muže, kteří se rozvádějí a opouštějí své partnerky.

„A když zůstávají ty partnerky opuštěné, společnost to hází za vinu těm ženám,“ řekla pro Expres.cz Veronika Žilková.

Veronika Žilková / Zdroj: youtube.com

Takové situace ji mrzí, ale tvrdí, že je to i kvůli politice. Nedávno si přečetla článek, že většina českých politiků, kteří zastávají významné funkce, jsou muži.

Pak si ale přečetla o matkách samoživitelkách v nouzi. Ptala se sama sebe, proč zákon v České republice ty muže nedonutil, aby se o své děti starali. To je podle ní nespravedlivé.

Veronika Žilková / Zdroj: youtube.com

„V této společnosti chlap udělá ženě dítě a zmizí. Se ženou se naopak automaticky počítá, že ona to dítě zachrání, nakrmí a vychová,“ dodala Žilková. Upřesnila, že nemluvila o sobě ani o Agátě, ale všeobecně o českých ženách.

Herečka připomněla, že první dáma Eva Pavlová v minulosti také sama vychovávala svou dceru a pracovala, aby ji uživila a dala jí vše, co potřebovala. Možná i proto chce manželka prezidenta Petra Pavla pomáhat samoživitelkám.

Veronika Žilková / Zdroj: iDnes.tv

„Chlapi mají to opuštění dětí strašně jednoduché,“ uvedla herečka s tím, že zákony píšou muži a prochází jim to, protože ženy mlčí. To je podle ní problém, ženy by měly jednat, jinak si je nikdo nebude vážit.

Související Příspěvky