Když jsme s manželkou po svatbě neměli kam jít, matka nám dala svůj byt a přestěhovala se na daču. Ale brzy se moje žena ukázala.

Moje matka je jediný člen rodiny, kterého mám. Žili jsme na pokraji chudoby. Matka pracovala na trhu, prodávala zeleninu a v noci myla podlahy v supermarketu. Viděl jsem, jak se jí třesou ruce, protože ji bolela záda, a oči měla červené kvůli nespavosti.

Ganan byla první krasavice v našem potoce, kluci za ní běhali ve stádech. Hanna dokonce vyhrála soutěž Miss univerzity. A jednou si ke mně sedla při zkoušce: “Byla to taková těžká otázka… Hanna díky mně udělala všechny zkoušky, protože jsem jí pomohla.

Jednou večer se mi rozhodla poděkovat a pozvala mě do kina. A pak něžné polibky a objetí. Druhý den ráno jsem se probudil v její posteli. Uvědomil jsem si, že je moje! Svatbu jsme neodkládali – požádal jsem ji o ruku hned po čtvrtém ročníku.

Byl jsem šťastný, že si královna jako Anna vybrala právě mě! Musím přiznat, že mi to opravdu zvedlo sebevědomí. Ale bylo tu jedno “ale” – kde budeme bydlet? Anniní rodiče se ke mně nechovali moc hezky, protože si mysleli, že jsem “flákač” a že jí nemůžu dát nic dobrého.

Tak jsem se rozhodl promluvit si s matkou: “Dobře, synku, dám ti tenhle byt. Jen musíš udělat opravy. Myslím, že je pro mě dobré, abych na stará kolena žil na venkově. Čerstvý vzduch, zeleninová zahrádka…” Ale přesto byly v jejím hlase slyšet tóny smutku a lítosti. Jsem však její syn a ona prostě nemohla jinak. P

o svatbě jsme se přestěhovali do bytu. Naštěstí nám (nebo spíš jí) Annin rodič daroval nové auto. Nesměl jsem s ním však jezdit – Je to moje auto! Poškrábeš ho nebo s ním nabouráš do stromu.

“Jeď do kanceláře tramvají a nedojdi si benzín!” okřikla ho manželka. “Chceš jet k mámě na daču? Jeď vlakem, proč s tebou musím jet do zapadákova?” hádala se Anna. Jezdil jsem za mámou jednou týdně, ale Anna byla rozhodně proti. Jakmile slyšela slovo “dača”, měla spoustu výmluv: “Mám schůzku, manikúru, pedikúru”.

Všemožně se mě snažila odlákat, změnit mé plány. Měla jsem jít k jejím rodičům nebo na narozeniny její kamarádky do kavárny. A já jsem nemohla odmítnout, protože pak by mě čekal skandál a noc na matraci. Hanna nechápe, že moje matka je stará, v důchodu a má sotva dost peněz. Moje žena myslí jen na sebe. Já myslím na svou matku. Tak jsem podal žádost o rozvod.

Související Příspěvky