Můj syn se rozvedl se svou snachou. Bydlela v mém bytě, a když jsem ji požádala, aby odešla, zakázala mi vídat vnučku. Teď nevím, jak obnovit vztah.

Mám jediného syna, kterému jsme s manželem poskytli vše, co potřeboval. Když si našel ženu, což bylo před šesti lety, předala jsem klíče od domu svých rodičů dceři. Svou snachu jsem si oblíbila od prvního setkání. O rok později se jim narodila úžasná dcera. Mému štěstí se meze nekladly. V jejich rodině však došlo k určitým změnám.

Anya žertovala, že se Timur změnil. Zpočátku jsem jejím slovům nepřikládal žádný význam, ale pak jsem si uvědomil, že má pravdu. Ukázalo se, že Timur má přítelkyni. Došlo to tak daleko, že se Timur rozhodl rozvést.

Ani dítě mu v tom nezabránilo. Anya si to samozřejmě uvědomila předem a každý den s ním bojovala. Timur si sbalil všechny věci a odstěhoval se ke své přítelkyni. Anya s dcerou zůstaly v mém bytě. Prvního půl roku jsem je nerušil, ale postupně jsem si všiml, že Anya nikam nespěchá.

Máte právo se mnou nesouhlasit, ale já si myslím, že moje bývalá žena by v mém domě bydlet neměla. Má vlastní rodiče, tak ať pomáhají své dceři. I když mi za tu dobu nikdy s ničím nepomohli. Nemělo smysl očekávat, že mi pomohou i teď. Chystal jsem se dům znovu pronajmout a musel jsem si s bývalou snachou o tomto citlivém tématu promluvit.

Řekl jsem jí, že má ještě dva měsíce na to, aby si našla nové bydlení. Dokonce jsem jí nabídl, že jí pomůžu s počátečními náklady. Anya se na mě překvapeně a smutně podívala a řekla, že to ode mě nečekala. Dávala to za vinu tomu, že dítě už chodí do školky a na kroužky, a ona netušila, jak si s dítětem najde byt.

O týden později se přestěhovala ke svým rodičům a od té doby jsme se neviděly. Zablokovala si moje číslo i všechny stránky a není možné ji kontaktovat. Vnučka mi strašně chybí, ale nemůžu ji vidět. Teď přemýšlím, jestli mám jít k ní domů. Mám nějakou šanci se s vnučkou znovu spojit?

Související Příspěvky