“Vezmi si svého syna a vypadni z našeho bytu.” To jsem od rodičů nečekal, když jsem k nim pozdě v noci přijel.

Kdykoli se s manželem pohádáme, rodiče jsou vždy na jeho straně. Říkají, že mám introvertní povahu a snadno udělám z komára velblouda. Ale to, že mě odmítli vzít domů, když jsem za nimi přišla po dalším skandálu, mě prostě šokovalo. Ten den přišel manžel z práce a okamžitě po mně požadoval večeři. Vysvětlila jsem mu, že mám volno.

Šla jsem do salonu krásy, nechala si udělat nehty a sešla se s kamarádkou. Na vaření večeře jsem neměla čas. A pak na mě začal křičet. “Celý den pracuju, abys ty mohla trávit to nejlepší v salonech krásy. A ty neumíš uvařit ani obyčejnou polévku.

Co budeme se synem večer jíst?” “Ne,” odpověděla jsem. Pro mě byla jeho slova a tón, jakým je řekl, poslední kapkou. Nemlčela jsem a všechno mu řekla. Křičela jsem, i když jsem balila a oblékala syna. Manžel se mě ani nepokusil obejmout. Jen seděl na pohovce a čekal, až mu přinesou jídlo.

Rozhodl jsem se jít za rodiči. Ti mě však odmítli přijmout. “Vezmi si svého syna a vypadni z našeho bytu,” řekla mi matka. Jak se mohla postavit na jeho stranu? Řekla, že bych se měla lépe starat o rodinu a nemyslet na salony krásy.

A táta řekl, že kdybych byla jeho žena, už dávno by mě vyhodil. Neměla jsem co na práci. Musela jsem jít domů a omluvit se manželovi. Ale pořád nemůžu uvěřit, že mě rodiče odmítli přijmout.

Související Příspěvky