Vdala jsem se, když jsem dostala poměrně slušné dědictví po otci. A pak se objevili manželovi příbuzní se svými požadavky.

Nedávno mi bylo 34 let a mému synovi je 5 let. S manželem žijeme ve velkém venkovském domě jeho rodičů. Nemá však žádné opravy a jejich provedení by si vyžádalo spoustu peněz. Moji příbuzní mají kromě mého manžela ještě dvě dcery.

Každopádně tchánovci vždycky říkali, že dům dostane jen můj manžel. Ale ještě nesepsali žádné dokumenty… Můj otec nedávno zemřel. Zdědila jsem jeho jednopokojový byt a obrovský pozemek.

Táta s námi nikdy nežil, takže to bylo docela nečekané, že jsem dostala tak obrovský dar. Pak ale přišel problém tam, kde se to nečekalo: manželovi příbuzní rozhodli místo mě, jak s dědictvím naložit.

Domnívali se, že bych měla pozemek prodat a peníze investovat do rekonstrukce domu. Tchyně řekla: “Dům stejně dostaneme, tak budu investovat do vlastní budoucnosti. Ale já se nedám tak snadno oklamat. Faktem je, že manželovo manželství se mnou je jeho druhé.

Byl ženatý přede mnou a z prvního manželství měl syna. Zatím jsem se rozhodla, že nic neprodám, aby v případě nouze veškerý můj majetek zůstal mému vlastnímu synovi. Ale manželovi příbuzní říkají, že pokud s nimi budu žít, musím investovat.

Dědiců tohoto domu je hodně. Je jasné, že si v budoucnu budou na dům dělat nárok. I když tchán přepíše dům na mého manžela, jaké jsou záruky, že se neobjeví jeho bývalá manželka a dítě a nebudou chtít svůj podíl? Situace je samozřejmě složitá, ale nehodlám ustoupit.

Související Příspěvky