Jednoho dne mě a mou pětiměsíční dceru pozvala matka na venkov. Kdo mohl tušit, jaké měla úmysly…

Před pěti měsíci jsem porodila. Porod nebyl snadný, vůbec ne. Nedokážu si ani představit, jak bych to zvládla, kdyby nebylo mého manžela a tchyně. Ještě když jsem byla v nemocnici, přijela za mnou tchyně a se vším mi pomáhala.

Někdy jsem se styděla a cítila se trapně, ale moje maminka tam nebyla, takže všechno padlo na tchýnina bedra. Kde byla moje maminka? Zatímco já jsem v bolestech ležela na oddělení po těhotenství a moje dítě bylo vyšetřováno, moje maminka byla zaneprázdněna svou neustálou péčí, starala se o děti mé sestry Viky.

Maminka mi však svým jednáním vždy dokazovala, že moje sestra je pro ni prioritou. Například před měsícem tchyně onemocněla, a protože se bála, aby nenakazila mou dceru a mě, přestala nás na čas navštěvovat. Pak jsem matku požádala o pomoc a ona mi řekla, že musí vyzvednout Jehorku ze školky.

Jegorovi byly nedávno tři roky a jeho sestře Dianě bude brzy pět. Jejich matka je nemá ráda a zjevně nemá ráda ani mě. Jednoho dne mi matka zavolala a pozvala mě k sobě na daču.

Překvapilo mě to, protože takových nabídek moc nedostává. Matka říkala, že by bylo dobré, aby se dítě dostalo na čerstvý vzduch, a já bych si alespoň odpočinula od ruchu města. Manžel tchyni podpořil, také věřil, že já i dcera potřebujeme přírodu, ne vitamíny a prášky. zeptala jsem se, jestli Vika přijede na daču, ale matka řekla, že má své vlastní plány a že tam nebude.

Teprve tehdy jsem se rozhodla, že pojedu, protože jsem nechtěla znovu cítit Vikinu nadřazenost nade mnou. Manžel mě a dceru vzal na daču v sobotu ráno a máma s tátou tam jeli už v pátek. Práce tam bylo dost. Tak jsme přijeli a šli spát, protože jsme byli strašně unavení z tříhodinové cesty.

Probudil mě křik dětí. Byli to moji synovci. Chtěl jsem zavolat taxi, protože jsem si myslel, že s nimi přijela moje sestra, ale ukázalo se, že s dětmi přijela Vika, nechala je tam a odjela. A matka si mě pozvala na daču výhradně jako chůvu, jako bych s dítětem neměla nic společného, tak si vymysleli, co budu dělat.

Pochopila jsem to z matčiných příkazů: “Nech dceru, Jegorka nemá co jíst, uvař mu něco. Ale tvoje dcera nikam nepůjde, raději se postarej o Dianu, má tolik práce.” A tak jsem se na ni podívala. Až do večera jsem se ohýbala, abych s dítětem v náručí všechno stíhala, ale večer jsem to nevydržela a zavolala manželovi, aby nás z toho blázince odvezl.

Druhý den ráno stál manžel před branou. “Matka mi všechno vyčítala, ale svou chybu neviděla a dodnes nevidí… no, aspoň jsem měla štěstí na tchyni.

Související Příspěvky