Ženě se udělalo špatně, když její snacha požadovala, aby byl její syn testován na příbuzenství. Mezitím její tchán prozradil snaše dlouholeté rodinné tajemství.

Ksenia se připravovala na propuštění z nemocnice. Od chvíle, kdy vyšla s dítětem v náručí, se Kseniin manžel od své ženy a syna nehýbal. Arsenij čekal na příchod syna dlouho a při pohledu na něj dával najevo radost. Všichni příbuzní z obou stran přišli Ksenii a jejímu synovi naproti a ona neměla ani tak radost z jejich příjezdu, jako spíš z toho, že se konečně všichni sešli.

Ten den si navíc najali fotografa, aby zachytil všechny dojemné okamžiky, a o týden později měla rodina fotografie ze dne propuštění. Ksenia se cítila nejšťastnější na světě, ale nemohla si pomoct, ale tchýnin nespokojený pohled ji vyvedl z míry.

– “Marino Nikolajevno, nechcete mi něco říct?” “Ano, tady, Ksenie, myslím… Čím déle se dívám na svého vnuka, tím víc jsem přesvědčená, že vůbec nevypadá jako Sena. “Vypadá jako ty, ale nemá ani jeden rys v obličeji po Senovi… Myslím, že tady něco není čisté…” – Ale je ještě hodně maličký. Jeho tvář se mění mílovými kroky. Pořád je… Aniž by to dokazovala, vzala Ksenia syna do náruče a odešla do svého pokoje.

Uvědomila si, že nemá smysl pokračovat v rozhovoru. O dva týdny později dala Marina Nikolajevna ultimátum: buď její snacha podstoupí test DNA (všechny náklady hradila ona), nebo má týden na to, aby podala žádost o rozvod a odešla.

Ksenia bez váhání souhlasila, ale pod podmínkou, že test podstoupí i Sena a jeho otec. Faktem je, že Sena se nepodobá ani jednomu ze svých rodičů, takže teoreticky stojí za to se na to zaměřit.

– Jak se opovažuješ! Na tchánův výkřik vyběhl tchán: “Co se to tady děje? “Proč tak hlasitě křičíš na celý byt?” – Ano… obyčejná hádka, nic neobvyklého!” – Ne, Vadime Alexejeviči, teď ti všechno podrobně povím… – Ksenia tchánovi všechno řekla. Vždycky ho považovala za přísného, ale spravedlivého člověka.

Tchán několik minut mlčel, pak se podíval na svou ženu a řekl: “Aspoň se nesuď…” Vyšel na balkon a vyzval Ksenii, aby ho následovala. Přesněji řečeno, je můj vlastní, ale ne biologický. Věděl jsem o tom už dlouho. Už jsme to s Marinou probírali. Senia o tom neví. A neměl by to vědět. Přes balkonová okna viděla Ksenia, jak tchyně pláče a chytá se za hlavu.

Související Příspěvky