Když jsem se procházela s manželem a synem po parku, byla jsem svědkem scény, která nám převrátila život naruby.

Bylo mi dvacet, s manželem a synem jsme se večer procházeli v parku s kočárkem a povídali si o různých věcech, když jsme uslyšeli ženský křik. Manžel se bez rozmýšlení rozběhl tím směrem, já za ním.

Na cestě křičela dívka, která se držela stromu, a poblíž byli dva muži – jeden jí vytrhl tašku a druhý ji držel pod krkem a rukama jí sahal pod šaty. První muž náhle udeřil toho, který držel dívku; ten vykřikl a upadl.

Druhý muž překvapením upustil tašku a dostal ránu do čelisti. Upadl na zem, zatímco muž přiskočil k prvnímu muži a znovu ho udeřil do hlavy. Celkově teď oba muži leželi na trávě; muž kryl dívce záda a připravoval se na boj. K žádnému boji však nedošlo.

Druhý muž se probudil a vykřikl: “To je ono, člověče, to je ono! Vzal jsem svého přítele a odtáhl ho pryč. Přiběhli jsme k dívce a začali ji uklidňovat; všiml jsem si, že je těhotná – měla už tak velké břicho. Tak jsme ji posadili na lavičku, dali jí napít, přivedli ji k rozumu a odvedli domů.

Velmi nám poděkovala. Asi o týden později se s námi sešla v tomtéž parku i se svým manželem. Její manžel ke mně přistoupil, potřásl mi rukou, upřímně mi poděkoval za záchranu své ženy, pozval mě na návštěvu, řekl, že kdybyste něco potřebovala, zavolejte nám, a dal nám své telefonní číslo.

Související Příspěvky