Můj život pokračoval 58 let jako obvykle. Ale pak se stalo něco nečekaného: zamiloval jsem se, ale ne do své 40leté ženy.

Jsem starší muž, je mi 59 let. Oženil jsem se, když mi bylo 19 let. Se svou ženou jsem byl ženatý 40 let. Prošli jsme si mnohým: hádali jsme se, chystali jsme se rozvést, na čas jsme se rozešli a pak jsme se zase usmířili. Zkrátka, prošli jsme ohněm, vodou i mosaznými cihlami.

Ale já jsem se svou ženou ne kvůli silné lásce. Prostě jsem ji měl rád a požádal jsem ji o ruku. Nikdy v životě jsem nebyl zamilovaný, vždycky jsem si dělal legraci z kamarádů, kteří o svých přítelkyních mluvili, jako by to byly nebeské bytosti. Nikdy jsem to nechápal. Až do chvíle, kdy jsem ji potkal. S ní jsem žil novým způsobem. Můj život dostal nové barvy, cítil jsem se jako dvacetiletý mladík.

Moje žena říká, že bych měl rodinu opustit, ale já se nemůžu jen tak sebrat a škrtnout všechno, pro co jsem celou tu dobu žil. Kromě toho, když půjdu za novou ženou, nikdo z rodiny mě nepochopí. A slyšel jsem příběhy, kdy muž jde za mladou milenkou a ona ho opustí a on zůstane u rozbitého koryta.

Ale abys něco našel, musíš se něčeho vzdát. Jsem chycen mezi dvěma ohni. Na obou stranách jsou ženy, které miluji. Jedna mi věnovala svou lásku a péči celých čtyřicet let. Podporovala mě, truchlila se mnou a radovala se z mých úspěchů. Už není jen mou ženou, ale něčím víc. Už jsem si jí jistý. A ta druhá je závan čerstvého vzduchu.

Dala mému životu nový smysl. Šedá každodennost ustoupila rušným dnům. Nedokážu si bez ní představit svůj den. S ní si můžu povídat o čemkoli, můžu s ní trávit dny povalováním po domě, můžu žít přítomností. Ale je tu jeden problém. Postavila mě před volbu: buď opustím svou ženu a zůstanu s ní, nebo ona opustí mě.

Obě možnosti jsou mi cizí. Nemohu je ztratit. Jak se mám za takových okolností rozhodnout, řekněte mi. Tak zvláštní je život… Žil jsem si v klidu 59 let, a najednou bum, mám tuhle hádanku. V hlavě se mi honí argumenty z obou stran, myšlenky jsou krajně protichůdné. V jedné vteřině si myslím jedno, v další zase druhé. Děsí mě, když si pomyslím, jak jsme my muži bezbranní před “slabším pohlavím”.

Související Příspěvky