Shromáždili se hosté: rodina, přátelé, kolegové. A přede všemi mě manžel nazval svou hospodyní. Styděl se za mě.

Tanya je od rána na nohou, vodí děti do školy, chodí do obchodu a uklízí. Dnes plánují velkolepou hostinu. Na počest manželovy nové funkce. Přijde spousta hostů. Musí se postarat, aby všechno zářilo. Táňa podlehla manželovu přemlouvání a vzdala se práce i kariéry, aby se stala ženou v domácnosti. Dnes však musí vypadat jako první dáma. Je to svátek na počest jejího milého. Cestou ze školy si šla koupit nové šaty.

Vše, co se jí líbilo, zdůrazňovalo její nadváhu. Šaty, které si vybrala, nebyly podle jejího vkusu, ale zakrývaly nedostatky její postavy. Hostů bylo hodně. Sotva jsme se vešli do obývacího pokoje. Byli tam příbuzní, přátelé a kolegové. Všichni přišli se svými manželkami. Tánina matka vzala děti ze školy, aby nepřekážely. Táňa celý večer pobíhala mezi kuchyní a obývacím pokojem. “Arthure, gratuluji ti k dalšímu kroku v kariéře. Tohle je moje žena Irina. Bude pracovat ve tvém oddělení,” řekl Arthurův šéf. “Jsem si jistý, že si budete rozumět. Ostatní muži také začali představovat své manželky.

Arthur zachytil Tanyu, která běžela kolem. “Chci tě seznámit s Tanyou. Moje hospodyně!” řekl. Všichni ztichli. “Myslel jsem, že Táňa je tvoje žena,” řekl zmateně Arturův přítel. Tanya vběhla do kuchyně v slzách. Její manžel se za ní rozběhl. “Neumíš si dělat legraci?” řekl rozhořčeně. Urazila jsi mě přede všemi! “Proč?” “No, podívej se na jejich manželky. A ty tu běháš s hrnci a pánvemi. Styď se. Odpor vzplál s novou silou. Táňa se rozplakala. Právě kvůli němu dala výpověď. To on trval na tom, aby se starala o děti. A teď se za ni stydí? Tohle byl jeho vděk za roky, které věnoval manželovi a dětem. Za její nezapomenutelnou lásku.

Související Příspěvky