DOMINIK HAŠEK PŘIŠEL O 50 MILIONŮ KORUN: SLAVNÝ HOKEJISTA SE STAL OBĚTÍ PODVODU

Bývalý hokejový brankář Dominik Hašek se nejen věnoval sportu, ale také podnikal. Investoval do různých projektů, ale jednou se stal obětí podvodu a přišel o 50 milionů Kč. Píše o tom portál eXtra.cz s odkazem na iSport.Blesk.cz.

Dominik Hašek nejen hrál hokej, ale věnoval se i byznysu. Bohužel ne všechny projekty byly úspěšné, některé investice se mu nepodařilo vrátit.

Dominik Hašek / Zdroj: youtube.com

V minulosti se rozhodl investovat do obchodního systému firmy WSM. Ale nebyl sám, investovali i další slavní hokejisté, mezi nimi byli Vůjtek, Jandač, Žezníček či Vampola. O své peníze přišli i finanční poradci, lékaři či právníci.

„Bylo to před více než pěti lety. Dostal jsem se k tomu přes lidi z hokejového prostředí, kde se to tehdy dost probíralo,“ řekl Dominik Hašek pro Hospodářské noviny.

Dominik Hašek / Zdroj: youtube.com

Do tohoto systému se rozhodl investovat přes 60 milionů Kč, ale podařilo se mu získat zpět jen 8 milionů Kč. Tato ztráta pro něj naštěstí nebyla katastrofální, když hrál v NHL, vydělal si 1,3 miliardy Kč hrubého.

Majitelem firmy WSM, do které hokejisté investovali, byl Jiří Kubíček. Jeho společnost byla také sponzorem druhé nejvyšší hokejové ligy v ČR.

Dominik Hašek / Zdroj: iDnes.tv

Server E15.cz psal, že Kubíček byl policií obviněn z podvodu. Firma prodávala takzvané forexové roboty, kteří údajně obchodovali na měnových trzích. Policisté ale dospěli k závěru, že byznys je ve skutečnosti pyramidovou hrou.

Ztráty investorů se odhadují na zhruba miliardu korun. O své investice přišly desítky tisíc lidí z Česka, Slovenska, Polska, Maďarska a Ruska.

Dominik Hašek / Zdroj: youtube.com

Dominik Hašek podnikal i v jiných oblastech, ale některé jeho projekty byly neúspěšné. Založil oděvní firmu Dominator, kam dal téměř 100 milionů Kč. Investoval i do energy drinků Smarty.

Související Příspěvky