Když jsem zjistila, že syn po rozvodu přenechal byt bývalé manželce, cítila jsem se nesvá. Jak se ukázalo, měl jsem pravdu.

Můj syn se s Veronikou rozvedl před 4 lety po 6 letech manželství. Měli spolu dítě, ale jejich svazek se stejně rozpadl. Od začátku jsem cítila, že Veronika pro něj není ta pravá, ale láska ho zaslepila.

Můj syn Stanislav pracoval mnoho let v zahraničí a našetřil si peníze na koupi moderního dvoupokojového bytu. Veronika, která pocházela z méně zámožné rodiny, se zřejmě zajímala o nemovitosti víc než můj syn.

I když jsem se do toho nemíchal,

Veronika si ode mě udržovala odstup, zejména po narození dítěte. Jednou večer za mnou syn přišel a svěřil se mi, že mají v manželství vážné problémy, které se nezdají být vyřešeny. Proto se rozvedli a můj syn velkoryse přenechal byt Veronice a jejich dítěti a přestěhoval se ke mně. Tato situace se mi nelíbila, protože jsem se bál, že by si Veronika mohla nárokovat synův byt.

Mé obavy se potvrdily, když jsem zjistila, že se moje bývalá snacha znovu vdala a přivedla si nového manžela do bytu, který koupil můj syn.

Rozhořčeně jsem na Stanislava naléhal, aby svůj podíl vrátil, ale on ustoupil a požádal mě, abych ho nechal na pokoji. Jak mu mám pomoci? Jeho bývalá žena zneužívá jeho laskavosti. Nemůžu se na tu nespravedlnost dívat jen tak z boku. Bylo by fajn, kdyby si auto nechal, ale byt je v dnešní době pořádný majetek!

Související Příspěvky