Dnes ráno se Polině udělalo špatně. Táhlo ji v žaludku a bolela ji záda. Její manžel dlouho neváhal a zavolal záchranku.

Když Pavlo vezl svou ženu do porodnice, netušil, jaké překvapení ho čeká. Ráno se Polině udělalo špatně. Táhlo ji v břiše a bolela ji záda. Manžel neváhal a zavolal záchranku. Lékař mu řekl, aby se rychle připravil, protože jeho žena bude za chvíli rodit. Teď Pavlo stojí před porodnicí a čeká, až mu žena zavolá.

Už čtyři hodiny chodí sem a tam. Možná je telefon vybitý, proč mlčí? Teprve v šest hodin večer konečně zavolala. Polinka zmučeným hlasem řekla, že je dvojnásobný otec.

Pavlo nechápal, o čem jeho žena mluví. Zeptal se jí znovu. Konečně uslyšel jasnou odpověď: “Máme dvojčata, kluka a holku. Holčička je tak malá, má dvě kila, a chlapeček tři sta. Muž nevěděl, co si s těmi dvěma počít. Řekl: ‘Polinka si holčičku nemůže nechat, vezmeme si chlapce. Jeho žena vypnula telefon. Pavlo se vrátil domů pozdě večer. Šel rovnou za maminkou.

Věděl, že ona bude vědět, co má dělat. Proč dvě děti? Manžel s tím nesouhlasí. Jak si s nimi poradit? Proč manželka klidně mluvila o dvou dětech? Opravdu si je vezme obě domů? Polina by ho měla poslechnout, ale zavěsila se do něj.

Zítra si s ní vážně promluví. Dnes si s matkou promluví a vyslechne ji. Když přišel do domu svých rodičů, byl tam na návštěvě matčin starý přítel. Pavlo si vzpomněl na ni a na dvojčata, která se s Pavlem prala, a přitom se navzájem chránila.

Teď už byli dospělí, stejně jako on. Když usedli ke stolu, blahopřáli novému otci. Řekl jim, že má dvojčata, a pak ho matka začala líbat a říkala, jaká je to radost. Přítelkyně, teta Naďa, si utřela oči, z nichž jí kapaly slzy.

Když gratulace skončily, všichni se uklidnili. Pavlo se obrátil k tetě Nadiji: “Jak se mají vaši kluci? Předpokládám, že jsou oba ženatí? Maminka se napjala a teta se rozplakala. Ukázalo se, že nejsou naživu. Před deseti lety se utopili v řece. Jeden se topil, druhý se zachraňoval. Šli společně ke dnu.

Od té doby jsem se s manželem rozvedla. Už se nemůžeme vzájemně obviňovat z jejich smrti. Stejně už je nelze přivést zpět. Ale už spolu nemohli žít. Teď má spoustu volného času, chodí domů z práce a doma nemá co dělat.

Přijel jsem tedy navštívit svého přítele. Pracovala jako chůva, ale ty děti už jsou velké. Pavlo odešel domů, aniž by řekl, proč přišel. Druhý den se pod oknem porodnice své Polince omluvil. “Včera jsem řekl nějakou hloupost. Samozřejmě, obě jsou naše a on už je má rád. O den později nás v porodnici přivítala početná rodina. Pavlo pozval tetu Naďu a mě. Požádal je, aby Polince pomohli s výchovou dětí. On pracuje dlouho v práci a ona potřebuje pomoc.

Teta Naďa souhlasila a hned se rozveselila. O patnáct let později, v den Romových a Natašiných narozenin, se Pavel Petrovič podíval na své děti a byl na ně pyšný. Jak byly chytré. Teta Nadija dávala nádobí na stůl a Nataša jí pomáhala. Maminka zůstávala dlouho u kadeřníka: vracela se krásná. Teta Naděžda zůstávala v jejich domě. Byla to jejich první asistentka!

Související Příspěvky