Když mě v den mé svatby přišla navštívit pouze dcera se snachou, nechápala jsem, co se děje, ale čekalo mě obrovské překvapení.

S manželem jsem se rozvedla už dávno. Nemilovali jsme se, žili jsme ze setrvačnosti. Rozešli jsme se bez skandálu: promluvili jsme si a rozhodli se rozvést. Děti náš rozvod přijaly klidně, všechno pochopily. Zůstaly se mnou. Můj bývalý manžel se o děti staral, komunikoval s nimi a pravidelně platil výživné. Já jsem nepracovala, vychovávala jsem děti.

Rodiče a bratr mi se vším pomáhali. Můj osobní život se nikdy nerozvíjel, neměla jsem na sebe čas: dcera a syn vyžadovali mou pozornost. Léta plynula a děti vyrostly. Syn se nedávno oženil. Má báječnou ženu. Mám štěstí na snachu. Vycházíme spolu dobře. Žijí odděleně, mají dceru.

Často za mnou jezdí. Dcera je teď v jiném městě, studuje na právnické fakultě. Má přítele, komunikují spolu a dcera se za něj chystá provdat. V poslední době za mnou moc nechodí, říká, že má hodně práce. Brzy budu mít výročí, dětem jsem řekla, že nechci slavit. Na své narozeniny jsem seděla a čekala na syna; zavolal a řekl, že přijde.

Ale přišla za mnou snacha s dcerou. Byla jsem v šoku, velmi překvapená, když jsem uviděla svou dceru: nečekala jsem, že přijde. Šly jsme s nimi do kosmetického salonu, pak děvčata navrhla, abychom šly do nákupního centra, a vybrala mi krásné šaty.

Říkali, že mě zvou do restaurace. Večer jsme se společně vydali do restaurace, kde na mě čekal můj syn a další hosté. Byl tam i můj soused: nečekal jsem, že ho mezi hosty uvidím. Můj syn řekl, že ho pozval on. Po celý večer projevoval známky pozornosti. Po oslavách hosté odešli. Šel jsem domů, cítil jsem se smutný a osamělý.

O půl hodiny později mi zavolal soused a požádal mě, abych se šla projít. Neodmítla jsem. Tolik let jsme bydleli vedle sebe, ale neznali jsme se. Pak za mnou začal chodit častěji. Minulý týden mě požádal o ruku. Teď spolu bydlíme. Moje děti jsou za nás šťastné.

Související Příspěvky