Muž vyměnil stařence kolo a nic si za to nevzal. Teprve doma si uvědomil, že ho osud stejně odměnil.

Starší žena cestovala do jiného města, když na opuštěné silnici náhle píchla pneumatiku. Cítila se bezmocná a téměř ztratila naději, že se jí dostane pomoci, ale pak si všimla, že poblíž zastavilo auto. Z auta vystoupil mladý muž a okamžitě jí nabídl pomoc. Provedl opravu, aniž by požadoval jakoukoli platbu. Po návratu domů si však muž uvědomil, že osud má jiné plány.

Peter Adamson si všiml osamělého auta na kraji prázdné venkovské silnice a bez váhání se rozhodl zastavit. Místo bylo řídce osídlené.

Přistoupil k vozu a zjistil, že ho řídí starší žena a problémem je píchlá pneumatika. Adamson bez váhání nabídl svou pomoc a během půl hodiny nechal kolo vyměnit za náhradní. Muž odmítl přijmout jakoukoli platbu s tím, že dobré skutky by se někdy měly dělat od srdce.

Pak se rozloučil a odjel svým směrem.

Žena nasedla zpět do auta a pokračovala v cestě, ale rozhodla se zastavit v kavárně u silnice, aby si odpočinula. Obsluhovala ji tam mladá servírka, která vypadala velmi unaveně.

Starší žena zaplatila za kávu, nechala servírce velké spropitné a odešla. Číšnice si šla pro drobné, a když se vrátila, žena už byla pryč. Všimla si však, že na složeném ubrousku pro ni zůstalo “spropitné”. – několik úhledně složených stozlotých. Překvapená a nadšená servírka se později vrátila domů a vyprávěla manželovi podivnou příhodu se záhadným hostem. Ten muž se jmenoval Peter Adamson.

Zdá se, že navzdory jeho neochotě přijmout peníze si osud našel způsob, jak mu poděkovat.

Související Příspěvky