“Jak nám to mohla udělat!” Rodina si stěžuje na důchodkyni, protože si pronajala byt, aby mohla cestovat

Jedna moje kamarádka se rozhodla oslavit svůj odchod do důchodu. Díky známostem našla zodpovědné nájemníky a pronajala jim na delší dobu svůj třípokojový byt v centru města. Žena dostává nájemné společně s důchodem na svůj bankovní účet. To je každý měsíc docela slušná částka.

Díky tomuto příjmu se žena vydala na cestu. Důchodkyně má v plánu nenápadně navštívit památky starobylých měst v Turecku a Bulharsku, než se usadí na Kypru. Moje kamarádka a její manžel se o matčině odjezdu dozvěděli na poslední chvíli. Tato zpráva je šokovala.

Při loučení matka dceři řekla, že v jejím věku bude mít pravděpodobně také chuť cestovat a zažívat dobrodružství. Je přece skvělé, když děti odrostou a člověk může žít sám pro sebe.

Přítelův manžel je z tohoto obratu událostí velmi nešťastný. Mladý pár tiše snil o tom, že jim tchyně se svým velkým bytem uvolní místo a sama se odstěhuje na venkov.

Dnes musí manželé žít společně se svou tchyní. A poté, co tchyně odejde, matka manžela své snaše někdy vynadá. Může dokonce přímo říci, že děti žijí v jejím bytě zcela zdarma, zatímco tchyně jim nepomáhá a pronajímá svůj majetek cizím lidem.

Někdy skandály v rodině dosáhnou takových rozměrů, že moje kamarádka vážně uvažuje, kde bude v případě rozvodu žít. Koneckonců nemá vlastní byt a vrátit se k matce je teď nemožné.

Manžel říká, proč musí matka cestovat? Vždyť už je stará a svým chováním podle něj jen očerňuje celou rodinu. Tak šťastný život v důchodu pro matku se pro její dceru změnil v nekonečnou noční můru.

Na sociálních sítích jsem přihlášená s kamarádkou i její matkou. A ráda si prohlížím fotky z cest. Někdy dokonce něco z nových příspěvků okomentuji. Je hezké, že alespoň v důchodu si člověk může plnit své sny a poznávat svět. Doufám, že si ta žena neuvědomuje, jak svým činem narušila své děti a celou rodinu.

Jednou jsem to řekla své kamarádce: “Počkej, my pořád hrajeme na svatbě tvé mámy! Asi přece jen na svých cestách potkává pravou lásku”. Kamarádka se nějak jen pousmála.

A kdo jí řekl, že jí maminka celý život něco dluží? Rodiče ji vychovali, poskytli jí vzdělání a zorganizovali svatbu. Pokud se chtěla vdát, musí teď o všechno usilovat se svým manželem! Vydělat si na byt a další majetek a nespoléhat se na matčin byt, dokud bude naživu.

A je dobře, že se naši krajané konečně učí žít sami za sebe. Věk není překážkou pro cestování a odpočinek. I v důchodu může život sestávat z něčeho víc než jen z návštěv na zahrádce a péče o vnoučata.

Související Příspěvky