Můj manžel měl narozeniny, sešli se jeho nejbližší a najednou přišla jeho bývalá milenka. Požádal mě, abych přinesla čistý talíř. Vstala jsem od stolu, šla do svého pokoje a sbalila si věci. Manžel mě prosil, abych se vrátila, ale já už mu nevěřila.

Neměli jsme v úmyslu nic slavit, ale manžel řekl, že bych měla alespoň prostřít stůl, protože přijedou moji nejbližší příbuzní a chceme si spolu na chvíli posedět. Jenže nás navštívila naše stará kamarádka Anna, která měla poměr s mým manželem, a já se rozhodla, že už toho mám dost.

Dlouho jsem to snášela, mnohokrát jsem manželovi odpustila, ale tentokrát mi došla trpělivost a odešla jsem od něj.

Jsme manželé osm let a máme šestiletou dceru. Než jsme se vzali, netušila jsem, že se můj manžel rád dívá na jiné ženy. Všechno to začalo až po narození dítěte. Pořád jsem seděla doma a manžel mi začal vyčítat, že přibírám na váze, nestarám se o sebe atd.

Pak jsme se spřátelili s další rodinou – Adamem a Annou, mladými lidmi přibližně v našem věku. Chodili k nám skoro každý den, jedli a pili u našeho stolu.

To trvalo několik let, dokud jsem náhodou nezjistila, že můj manžel má s Annou poměr. On to popíral, ale ona přiznala, že to začalo ještě před mým manželstvím.

Anna mě prosila o pochopení a vysvětlovala, že je to pro ni velmi těžké, že si nedokáže srovnat své city, protože miluje jak svého manžela, tak mého. Nevím, proč jsem tehdy neodešla. Ale manžel mě prosil, abych neničila naše manželství, slíbil, že se s Annou přestane stýkat.

Uplynul rok a pak Anna přišla k nám domů, jako by se nic nestalo, jen aby mému muži přátelsky poblahopřála k narozeninám. Naši příbuzní, kteří nevěděli, co se stalo, Annu přivítali.

Můj manžel byl také spokojený. Požádal mě, abych hostovi přinesla čistý talíř a příbor. Vstala jsem od stolu a okamžitě jsem si šla do pokoje sbalit věci. Tohle jsem už nehodlala dál tolerovat. Společně s dítětem jsem se vydala k rodičům.

Chvíli u nich zůstanu a pak se uvidí. Chci se s manželem rozvést, ale on s tím nesouhlasí. Říká, že od něj nemůžu odejít a že mě bude žalovat o dítě. Ale já jsem se sama za sebe rozhodla, že s tímto mužem už nejdu stejnou cestou.

Související Příspěvky