Přijel bývalý partner. “Tati, kdo je ta teta?” zeptala se dcera. Bývalá teta porodila dítě a odkázala ho manželovi. Po několika letech se k nám vrátila, ale dcera neví, že je to její biologická matka.

Když mi bylo 25 let, potkal jsem dívku. Chodili jsme spolu a pak jsme se k sobě nastěhovali. Kasia na svatbu nespěchala. Říkala, že musí studovat a tak dále.

Stalo se, že otěhotněla. Ona a její rodiče chtěli těhotenství přerušit, ale já byl proti. Možná jsem je tehdy neměl obtěžovat, ale já jsem dítě opravdu chtěl. Myslel jsem, že se z nás stane přátelská rodina.

Dokonce jsem musel přesvědčovat lékaře, že Kasia nemůže těhotenství ukončit, že je to nebezpečné pro její zdraví. Dívka souhlasila, že dítě porodí, ale její rodiče trvali na tom, že po porodu by měla dát dítě k adopci.

Byl jsem rozhořčen. Jak vypadá MOJE DZIECKO MIESZIEKA v SIEROCIŃCU? Nikdy v životě.

Kasia byla naprosto poslušný rodič a styk s ní byl zbytečný. Jediné, co jsem žádal, bylo, aby dítě zůstalo se mnou. Nakonec jsme se pohádali a holčička odešla bydlet ke svým rodičům.

Z nemocnice jsem vyzvedl Kasiu s květinami a sladkostmi. S velkou radostí vám oznamuji, že jsem se rozhodla poslat vám dopis se jménem své dcery.

Později jsem se dozvěděla, že se Kasia s rodiči usadila v zahraničí.

Nechápala jsem, jak může matka odkopnout tak krásné dítě?

Už jsou to čtyři roky. Majku vychovávám sama a je to neskutečná dřina, ale snažím se pro ni dělat všechno. Snažila jsem se navázat vztahy s jinými ženami, ale nenašla jsem pro své dítě tu pravou mámu.

Ale o to přece nejde. Nedávno mi kamarádka říkala, že se Kasia s rodiči vrátila do Čech, v zahraničí jim něco nevyšlo. No, já si myslím – vrátili se a je to fajn.

Jaké však bylo moje překvapení, když jsem Kateřinu uviděla na prahu našeho bytu! Budu upřímná, nebýt dítěte, shodila bych ji ze schodů!

Nemohla jsem si pomoct, rozhodla jsem se ji pustit do kuchyně. Kasia začala plakat a prosit o odpuštění, zřejmě se jí po dceři moc stýskalo. Říkala, že chce vidět svou holčičku. Musela jsem se nad tím zamyslet.

Když Kasia odešla, dcera ke mně přišla a zeptala se:

– Tati, a kdo je ta teta? Proč přišla?

Nevěděl jsem, co mám odpovědět. Zalhala jsem a řekla, že ta teta je moje kamarádka a že nás jen přijela navštívit. Teď nevím, co mám dělat.

Čtyři roky si Kasia na svou dceru nepamatovala a teď ji žádá o setkání! Ve skutečnosti ji opustila, když byla ještě v nemocnici. Mám dceři říct, že ta teta je její máma?

Související Příspěvky