Opustil jsem svou ženu, protože se o sebe přestala starat, ale po roce jsme se setkali a já ji nepoznal.

Přesně před rokem jsem opustil svou ženu. Opustil jsem ji, protože jsem potkal mladou dívku, která mi poskytla potěšení, které mi moje žena už dlouho neposkytovala.

Přibrala na váze, objevily se u ní problémy s celulitidou a striemi, její břicho ztratilo pevnost, zanedbávala své vlasy a všiml jsem si, že je stále více cítit potem. Přestala se starat o základní věci: lakovat si nehty, holit si nohy. Všechny tyto změny na mě zkrátka působily velmi negativně.

Už jsem se nemohl dívat na ženu, do které jsem se zamiloval. A tak jsem odešel. Dnes, přesně rok po našem rozchodu, jsem se setkal se svou bývalou ženou. Nemohl jsem uvěřit svým očím: jak dobře vypadala! Krásná, upravená, s vypracovaným tělem, v dost odvážných šatech… Bylo to neuvěřitelné! Nemohl jsem tomu uvěřit.

Vůbec nevypadala jako matka tří dětí (mých dětí!) a já intenzivně přemýšlel, co se vlastně stalo. Možná, že když byla se mnou, neměla čas chodit do posilovny, protože veškerý čas trávila péčí o mě a naše děti!

Možná si neholila nohy nebo neupravovala obočí, protože musela vařit, prát a udržovat pořádek pro nás všechny? Teď mě napadá, že možná byla vlastně šťastná? Vždyť vždycky snila o velké a silné rodině, chtěla se o někoho starat. Možná byl její život krásný a já to jen nedokázala ocenit…..

Chci říct jen jedno: moje největší štěstí se ztratilo. Krásu, která je vnitřní, jsem vyměnila za krásu vnější.

A potkala muže, který se k ní přestal chovat jako ke služce a dal jí čas, aby se o sebe postarala. Teď už je pozdě cokoli měnit.

Kdykoli si začnete myslet, že vám někdo nestojí za to nebo že nesplňuje vaše očekávání, podívejte se do svého nitra a zvažte, co vy sami nabízíte na oplátku.

Související Příspěvky