Manžel opustil svou ženu, když zjistil, že se mu narodí trojčata. Ale o pět let později se s ní znovu setkal

V životě se vždy řiďte svým svědomím, abyste jednoho dne nemuseli litovat svých činů. Podobný příběh se může stát kdekoli a komukoli, takže může být pro někoho poučením.

Anna žila se svým manželem v malém sousedském centru. V rodině nebyly žádné peníze navíc, a když žena zjistila, že čeká dítě, nešla na ultrazvuk. Anně se dařilo a v osmém měsíci předčasně porodila tři dcery.

Po zjištění této zprávy byla Anna velmi šťastná, což se nedalo říci o jejím manželovi. Ten, jakmile se dozvěděl o narození trojčat, okamžitě posmutněl. A v den, kdy Petr přivezl svou ženu a dcery z porodnice domů, šel do obchodu koupit pleny, ale domů se už nevrátil.

Anna dlouho nemohla uvěřit, že ji manžel opustil. Snažila se mu dovolat, ale Petr jí neodpovídal. Neobjevil se ani u soudu, když se rozváděli.

Pět let uplynulo pro Annu nesmírně rychle. Musela se starat o tři děti. Pomocnou ruku jí podávaly matka a sestra.
Po šesti měsících se ženě podařilo najít práci. Nyní se starala o domácnost, děti a práci, ale díky matce vše zvládala. Dokonce se jí podařilo prosadit se a udělat kariéru ve firmě. Rozhodla se tedy přestěhovat do hlavního města, kde firma sídlila. Byla to šance změnit svůj život i život dívek.

V hlavním městě firma Anně pronajala byt a platila nájem. Žena získala dobrou pozici. Přijela také její matka a starala se o děti. Všechno se zlepšilo.

Jednou jela Anna na schůzku a v obchodním centru potkala Petra. Ten zvedl oči: před ním stála krásná, dobře oblečená, sebevědomá žena. V ničem se nepodobala Anně, od které před pěti lety utekl. Ještě větším šokem byla skutečnost, že se spolu účastnili jednání: ona jako projektová manažerka, on jako asistent zástupce firmy.

A dva dny po tomto setkání Petr před Annou poklekl a začal se ospravedlňovat, že se tehdy prostě bál. Žena ho vyslechla a pak řekla:

– “Dvě minuty klečíte na kolenou, a tak jsem se dva roky ponižovala před šéfem, když jsem žádala o dovolenou, protože mi onemocněly děti. Pracovala jsem nepřetržitě, abych uživila své dcery, a vy jste jen zpanikařil. Dokázala jsem si vybudovat svůj život a ty v něm nemáš místo. Vaše děti vyrostou a samy se rozhodnou, zda s vámi chtějí udržovat kontakt, nebo ne.

Po těchto slovech se Anna otočila a odešla, klapajíc podpatky. Byla hrdá, štíhlá a nezávislá. Teprve teď si Petr uvědomil, o co přišel.

Související Příspěvky