Předpověď počasí na příští týden Čechům překazila veškeré plány. Máme se připravit na teplotní skoky

Zima nejspíš v pátek řekne poslední slovo. Od soboty se začne oteplovat a příští týden se můžeme opět těšit na letní teploty.

Podle CNNPrimaNews by chladnější počasí v závěru tohoto týdne mělo vystřídat výrazné oteplení. K tomu dojde během soboty. Do té doby se však ještě očekávají noční mrazy, které mohou poškodit úrodu. Ve vyšších polohách se také bude objevovat sněžení. Nejtepleji pak bude příští týden, kdy se denní teploty podívají i k příjemným 26 °C.

Ve čtvrtek ještě sněžení a noční mrazy

V posledních dvou týdnech se po nebývale teplém období vrátila do České republiky zima, která přinesla nový sníh. V noci na některých místech klesaly teploty hluboce pod nulu a panovalo spíše proměnlivé počasí s přeháňkami. Zima se však začíná opravdu loučit a v příštím týdnu už bychom se měli dočkat slunce i letních teplot.

 

 

Ještě ve čtvrtek nás však čeká proměnlivé počasí s přeháňkami na většině území, které budou nad 400 m a postupně nad 800 m sněhové. Nejvyšší teploty na většině území nepřekročí 10 °C. V noci na pátek pak při malé oblačnosti mohou teploty klesat ještě k -3 °C. Trvá proto i nadále upozornění ČHMÚ, že noční mráz může poškodit vegetaci, zejména ovocné stromy, vinnou révu a zemědělské plodiny.

Příští týden slunečno a letní teploty

V pátek přes den pak teploty vystoupají na 12 až 16 °C a bude panovat polojasno až oblačno. V noci na sobotu stále můžeme očekávat mrazy, které při nízké oblačnosti mohou klesnout na -4 °C. Se sobotou do Česka vtrhne postupné oteplování, kdy se teploty po dlouhé době opět podívají až ke 20 °C. V noci na neděli se však ještě na některých místech mohou objevit přízemní mrazíky.

teploměr
Fotografie: Freepik

V následujících dnech pak budou teploty postupně stoupat a příští týden přinese i více slunečných dnů. Přičemž počasí od úterý do čtvrtka bude téměř jasné až polojasné a rtuť teploměru se na některých místech vyšplhá i k příjemným 26 °C. Koncem týdne se pak očekává mírný pokles teplot a přibývání srážek. Na SvětěKreativity se můžete také podívat na první letošní předpověď teplot na léto 2024.

Související Příspěvky