Rytmus šokuje: Vstoupím do politiky! Prvně byl na úřadě vlády, potom..

Patrik Vrbovský (47), známější pod uměleckým jménem Rytmus, dlouhodobě patří mezi hvězdy hudební scény a těší se velké popularitě mezi fanoušky. Jeho finanční situace je stabilní, což mu umožňuje zůstat ve světle reflektorů. Ačkoliv se Rytmus v minulosti vyhýbal politickému dění, před nedávným druhým kolem voleb prezidenta na Slovensku se nečekaně rozhodl zasáhnout do dění a veřejně podpořil jednoho z kandidátů. Tento krok však vyvolal rozsáhlou vlnu kritiky.

Reakce veřejnosti na Rytmusovo zapojení do politiky byla rychlá a tvrdá.

Mnozí spekulují, že jeho politické angažmá nemuselo být zcela bezúplatné, a dokonce se objevily náznaky, že za podporu politika Petra Pellegriniho mohl dostat značnou finanční odměnu. Informace o návštěvě Úřadu vlády SR, kterou raper uskutečnil pár dní před volbami, přilily olej do ohně. Rytmus se však brání: „Moje návštěvy Úřadu vlády souvisely s různými projekty, na které jsem byl v minulosti osloven, včetně projektů pro romskou komunitu,“ vysvětlil na své sociální síti.

foto: instagram.com

Raper se cítí být neprávem šikanován a sledován. „Stačilo vyjádřit svůj názor, a už jsem terčem lustrací a útoků. Nežiji z veřejných peněz, jsem nezávislý umělec,“ prohlásil Rytmus s emocí. „Pokud se společenská atmosféra nezmění, možná si dovolím vstoupit do politiky,“ uvedl s tím, že každý by měl mít právo na vlastní názor.

Kontroverze nastala také po tom, co Rytmus zveřejnil telefonní číslo novináře, který se ho snažil zkontaktovat ohledně jeho politických aktivit. Tento čin vyvolal vlnu nevraživosti vůči novináři ze strany raperových fanoušků. Nyní Rytmus vyjadřuje lítost nad svým impulzivním jednáním. „Měl jsem si uvědomit, že novinář jen plní svou práci. Byla to chyba, kterou teď napravuji. Prosím, neobtěžujte ho,“ apeluje na své příznivce.

Související Příspěvky