Smutné narozeniny Shannen Doherty. Těžce nemocná herečka se dalších bohužel nedožije

Shannen Doherty, hvězda seriálů Beverly Hills 90210 a Čarodějky, oslavila 12. dubna 2023 své 53. narozeniny. Bohužel tyto narozeniny pro ni nebyly důvodem k velké oslavě, protože herečka už několik let bojuje se zákeřnou rakovinou prsu.

Tohle řekla.

Nemoc se jí vrátila a nyní se nachází již ve 4. stadiu, což je považováno za nevyléčitelné. Doherty se se svým osudem smířila a dokonce si už naplánovala svůj vlastní pohřeb. V rozhovoru pro magazín People prozradila, že by si přála, aby její pohřeb vypadal spíše jako divoká party.

Nechce být pohřbena ani zpopelněna, ale přeje si, aby byly její ostatky smíchány s popelem jejího psa a jejího otce. I když se herečka snaží udržovat pozitivní přístup, připouští, že boj s rakovinou je velmi náročný jak fyzicky, tak psychicky. Velkou oporou je jí v této těžké životní situaci zejména rodina. Shannen se proslavila již v mládí díky roli Brendy Walsh v populárním seriálu Beverly Hills 90210. Seriál z ní udělal velkou hvězdu a nastartoval její úspěšnou hereckou kariéru. Další výraznou rolí byla postava Prue Halliwell v seriálu Čarodějky. Objevila se i v mnoha filmech. První diagnózu rakoviny prsu si vyslechla Shannen Doherty v roce 2015. Po náročné léčbě se jí podařilo nemoc porazit, ale o pár let později, v roce 2019, se rakovina vrátila a rozšířila se jí do mozku a do kostí.

Tentokrát už je ale ve 4. stadiu.V lednu 2023 herečka v podcastu prozradila, že reaguje dobře na nový typ léčby pomocí „rakovinové infuze“. Nazvala to zázrakem, i když přesně neuvedla, o jaký lék se jedná. Experti vysvětlují, že obvykle ani velmi silná chemoterapie není schopna projít hematoencefalickou bariérou a cílit na nádory v mozku. Takže účinnost nové léčby u Shannen považují také za malý zázrak. I přes vážnou nemoc se Doherty nevzdává a stále se snaží žít aktivní život. V rozhovoru pro Elle v roce 2020 řekla, že rozhodně ještě nechce skončit s herectvím.

Cítí také zodpovědnost mluvit veřejně o rakovině a snažit se motivovat nemocné lidi, že i s nemocí ve 4. stadiu se dá žít velmi aktivně. Otevřeně ale přiznává, že příprava na smrt je velmi náročná jak pro ni, tak pro její blízké. V poslední době se intenzivně věnuje úklidu a zbavování se mnoha nepotřebných věcí, aby po ní nezůstalo příliš mnoho majetku, se kterým by se musela vypořádat zejména její matka.

Popsala, jak bolestné pro ni bylo vzdát se snu chovat na svém ranči v Tennessee koně, protože si uvědomila, že na potřebné opravy už nemá sílu ani prostředky. Rozhodla se raději nemovitost prodat a peníze využít smysluplněji na tvorbu nových vzpomínek s rodinou. Přes veškeré útrapy se snaží herečka udržovat nadhled a naději. Se svým osudem se smířila, ale chce svůj zbývající čas prožít co nejlépe. Je obdivuhodné, s jakou statečností Shannen Doherty čelí této těžké životní zkoušce.

Související Příspěvky