Matčin bratr, strýc Stefan, před mnoha lety ovdověl. Má syna, který ho v létě navštívil s touto zprávou. On a jeho snoubenka plánují svatbu. Strýc je už v důchodu a nemá žádné peníze. Přesto se rozhodl předat synovi jako svatební dar dům. Chtěl, aby mladý pár žil v klidu a s vědomím, že má něco svého. S maminkou jsme strýce dlouho přemlouvali, aby s tímto nápadem počkal, ale nepodařilo se. Šel tedy k notáři, po hodině se vrátil ve velmi podivné náladě, navíc požádal matku o půjčku.

Matčin bratr, strýc Stefan, je už mnoho let vdovcem. Teta Janina byla velmi dobrý člověk. Bohužel zemřela příliš brzy.

Strýc Stefan má syna; v létě rodině oznámil, že se se svou snoubenkou oženil. Strýc Stefan je v důchodu a finančně na tom není příliš dobře. V té chvíli zkrátka nebyl na synovu svatbu připraven.

Matčin bratr je velmi dobrosrdečný člověk a nebylo mu příjemné, že nemůže synovi poskytnout vhodný dar. Rozhodl se, že pozemek a dům na něm odkáže synovi. Chtěl, aby mladí manželé měli pocit, že mají něco vlastního.

Dlouho jsme s maminkou strýce přemlouvaly, aby to nedělal, dokonce jsme mu chtěly půjčit peníze na dar, ale nepomohlo to, šel k notáři.

Jak všichni víme, staršího člověka není snadné přesvědčit, jestli má pravdu, natož ve věcech týkajících se vlastního dítěte. Po hodině se vrátil od notáře v podivné náladě, požádal matku o půjčku a rozmyslel si to.

Ukázalo se, že se ho notář zeptal, jestli je na dvoře stodola nebo garáž. Pokud garáž, poradil mu, aby si tam udělal okno, protože se může stát, že tam stráví stáří, a vyprávěl Stefanovi o situacích, které ho v životě potkaly.

S matkou jsme byli velmi překvapeni, že cizí člověk dokázal strýce v tak krátké době přesvědčit, aby změnil své rozhodnutí.

Každopádně maminka půjčila strýčkovi peníze, věříme, že budou žít spolu, všechno se vyřeší a milý strýček bude mít alespoň střechu nad hlavou.

Související Příspěvky