O prázdninách můj manžel u večeře nadhodil téma stavby domu; nechtěl dál bydlet u rodičů. Tchánovci řekli, že nám dají peníze, ale pod jednou podmínkou. Stejnou částku musí dát i moje matka. V tu chvíli vyšlo najevo mé tajemství. Manželovi jsem to měla říct už dávno, ale nějak nebyla příležitost, teď se chce se mnou rozejít.

Před Vánocemi došlo mezi mnou a mým manželem k vážným neshodám. Bylo to už tak vážné, že manžel požadoval rozvod. Sešli jsme se celá rodina u štědrovečerního stolu a on začal rozhovor o stavbě domu. Už ho nebavilo žít s rodiči. V tu chvíli vyšlo najevo mé tajemství, které jsem se už dávno chystala manželovi sdělit, ale nemohla jsem najít vhodnou příležitost.

Vždycky jsem žila s matkou a babičkou, tátu jsem neměla. Babička s maminkou bydlely ve dvoupokojovém bytě, po čase ho s malým doplatkem vyměnily za dva samostatné.

Pak jsem odešel do školy. Jeden byt mi byl předepsán, maminka chtěla, abych měla něco vlastního, jsem jí za to moc vděčná. Byt jsem pronajímal a z peněz jsem si platil studium na univerzitě.

Po svatbě jsme se přestěhovali k manželovým rodičům, můj byt byl stále pronajatý a peníze jsem ukládala na bankovní účet. Manželovi jsem o tom neřekla, chtěla jsem ho překvapit ve svém vlastním čase.

Ve chvíli, kdy manžel řekl tchánovcům o stavbě domu, souhlasili, že nám peníze dají, ale pod podmínkou, že stejnou částku dá i moje matka.

Měla jsem s nimi souhlasit a dát mamince peníze, které jsem nashromáždila, aby to vypadalo, že je pro nás vybrala, ale já jim všechno řekla, peníze i byt. Pak jsem si uvědomil, že není nejlepší čas na odhalení tohoto tajemství. Co se tam dělo! Tchyně hned řekla, že bych měla bydlet tam, jakmile se vdám, a ne u nich.

Můj manžel se zase urazil, že jsem zatajila samotný fakt, že ten byt vlastním. Říkal, že mi nikdy nemůže věřit. Pohádali jsme se, vzala jsem si věci a odešla k matce. Po nějaké době jsem manželovi navrhla, abychom se přestěhovali ke mně, nebo abychom byt prodali a za peníze si postavili dům, ale on to odmítl. Řekl, že to nikdy neudělá, a navíc mě nechce vidět.

Nechápu, udělal jsem takovou chybu, že mi to udělali? A tak ten byt, ty peníze, to všechno by se dělilo. Nechci se ptát a ponižovat ani před manželem, ani před jeho rodiči. Máma se bojí, že je to všechno kvůli ní, že se pravda měla říct hned, aspoň manželovi, když už ne jeho rodičům. Ale jaký má smysl o tom teď mluvit.

Ale mámu to tak znepokojilo, že se včera sebrala a šla k dohazovačce, ale ta ji nepustila ani na práh, řekla, že jsme lháři a že s námi nechce mít žádný kontakt.

Související Příspěvky