Petra Černocká posílá polovinu svého důchodu zpátky státu. Proč to dělá? Má k tomu tento důvod

Herečka a zpěvačka Petra Černocká vypadá skvěle a nikoho by asi ani nenapadlo, že je jí 72 let, vypadá výrazně mladší. Diváci si pamatují, že před 50 lety si zahrála i zazpívala roli mladé čarodějnice Saxany. Nyní je ale důchodkyní, která pracuje a která posílá část svého důchodu zpátky státu.

Tohle je důvod: 

Petra Černocká / Zdroj: youtube.com

V rozhovoru pro server Českédůchody.cz zpěvačka řekla, že má občanku, kterou si otevře a ví, kolik je jí let, a tak se považuje za seniora. Už asi deset let je v důchodu.

Na otázku, zda je penze pro ni dostatečná, odpověděla, že je to pro ni trochu složitější téma, protože pořád pracuje. Proto nyní značnou část peněz vrací zpátky státu.

Petra Černocká / Zdroj: youtube.com

Petra Černocká platí sociální a zdravotní pojištění a odvádí daně. Na obě pojištění posílá zhruba polovinu svého důchodu.

Zbytek penze herečka posílá charitativním organizacím jako Člověk v tísni, Arcidiecézní charita a Lékaři bez hranic.

Petra Černocká / Zdroj: youtube.com

Zatím za to může utratit svůj důchod, protože teď vydělává tím, že zpívá na vystoupeních. Za svou práci dostává dost peněz, aby mohla dobře žít. Jak to bude dál, zatím neví.

Dříve se připravovala na stáří, a tak si šetřila. Byla to rada, kterou dostala od své matky a kterou se řídila. „Zadní vrátka, to je moje silná stránka,“ řekla pro České důchody Petra Černocká.

Petra Černocká / Zdroj: youtube.com

Herečce je sice 72 let, ale vypadá výrazně mladší. Cvičí, má ráda například jógu, snaží se jíst dobře. Navíc v posledních letech začala více malovat.

Související Příspěvky