Pokud uvidíte TOHOTO brouka ve svém domě, okamžitě odejděte! Nesnažte se toho zbavit sami

Na první pohled je to obyčejný brouk a vypadá neškodně. Pravda je ale úplně jiná, vyvarujte se této chybě!

Tohle byste měli vědět.

Tento červ se poprvé objevil v Americe a od té doby se rozšířil po celém světě – říká se mu „kissing bug“. Ano, zní to neškodně, ale je to parazitický hmyz, který přenáší někdy smrtelnou Chagasovu chorobu jak na lidi, tak na zvířata.

Tato choroba byla dříve velmi vzácná, ale nyní tento druh velmi účinně pomáhá jejímu šíření. Statistiky hovoří o tom, že v Texasu již touto nemocí trpělo přes 300 000 lidí a na následky Chagasovy choroby zemřelo dokonce 400 psů.

Tyto štěnice se běžně vyskytují pod kameny, ve spárách zdí, na verandách, na schodech, v lesích a obecně všude v přírodě!

Líbácí brouci se živí krví a koušou lidi a zvířata kolem očí a úst, hlavně během spánku. Když vás tento hmyz kousne, příznaky budou:

-slabost
– špatná koordinace a zmatenost
– křeče nebo náhlé pohyby
– průjem
– otok břicha
– ztráta chuti k jídlu
– deprese a letargie
– zrychlený srdeční tep

Dalším šokujícím faktem může být, že Chagasové jsou tichými zabijáky: v raných stádiích nemoci si lidé ani neuvědomují, že jsou nakažení!

Hlavním příznakem tohoto onemocnění je anafylaktický šok. V některých případech se mohou objevit astmatické záchvaty. Prvotní příznaky tohoto onemocnění lze snadno zaměnit s příznaky chřipky nebo nachlazení.

Pokud zaznamenáte některý z těchto příznaků a domníváte se, že vás bodl hmyz, měli byste co nejdříve vyhledat lékařskou pomoc.

SDÍLEJTE tento článek se svými přáteli na Facebooku!

Související Příspěvky