Za puštění na přechodu poděkuje málokdo. Malá dívka si svým gestem ve videu podmanila celý internet

V dnešní době za puštění na přechodu poděkuje opravdu jen málokdo. Tato malá dívka proto svým milým gestem vyvolala rozruch po celém internetu.

Ačkoliv bylo dříve zamávání na řidiče jako poděkování za puštění na přechodu běžnou záležitostí, dnes se na toto krásné gesto spíše zapomnělo. Není tedy žádným překvapením, že když někomu přizastavíte a on vás jakýmkoliv způsobem pozdraví, ihned vám to vyčaruje úsměv na tváři. A právě jeden takový případ se stal polskému řidiči, který nechal přejít malou holčičku – naštěstí měl zapnutou bezpečnostní kameru, a tak celou situaci natočil, načež se video rozhodnul sdílet na internetu.

Slušnost na prvním místě

Nedávno se na internetu objevil záznam z bezpečnostní kamery auta, na kterém malá holčička čeká na přechodě, až ji někdo umožní přejít na druhou stranu ulice. Když řidič uviděl, jak malé dítě netrpělivě čeká, rozhodl se zastavit – to, co se stalo poté, ho ovšem velmi mile překvapilo.

Vše se odehrálo v polském Lublinu, kde si lidé podle místních naprosto přestali vyjadřovat vděk za něco, co pro ně ostatní udělají – jednoduše to totiž v dnešní době považují za samozřejmost. Když proto malá holčička zvedla ruku a s úsměvem řidičovi zamávala, vyčarovalo mu to obrovský úsměv na tváři. Dokonce se rozhodl celou záležitost sdílet, neboť měl po celou dobu zapnutou bezpečnostní kameru.

Video, které vyvolalo rozruch

 

 

Níže uvedené video je skvělým příkladem toho, jak by měly být děti vychovávány – když pro ně někdo něco udělá, co nemusí, měly by mu za to poděkovat, a to třeba jen právě takovým krásným zamáváním, jako to udělala tato malá holčička. Je velké štěstí, že řidič měl zrovna zapnutou kameru a celé video, které již zhlédlo skoro 700 000 uživatelů YouTube, mohl posléze sdílet.

Video si na internetu získalo obrovské obliby a není žádným překvapením proč. „Jak krásný by to byl svět, kdybychom se s takovou slušnostní mohli stýkat každý den – laskavost, úcta a milá gesta za to, že někdo pro nás něco udělá. Je to tak těžké? Chválím dívku, její rodiče a samozřejmě také řidiče, že jí zastavil,“ objevilo se v komentářích.

Související Příspěvky