Je mu 6 let a sní o adopci: „Uklízím si pokoj a myju nádobí,“ vzkazuje těm, kteří by se ho chtěli ujmout

Šestiletý chlapec žijící v dětském domově touží po tom, aby byl adoptován. Chybí mu i tak obyčejné věci, které většina lidí považuje za samozřejmost.

Pro opuštěné děti je mnohem složitější vyrůstat v dětských domovech, než by se mohlo na první pohled zdát. Přestože je kvalitně postaráno o jejich potřeby, rodinu jim nemůže nic vynahradit. Touží po obyčejných věcech, které většině lidí přijdou tak samozřejmé, že je ani nevnímají. Přestože se personál domovů snaží částečně jim vše nahradit, pocit, že tyto děti někam a k někomu patří, že na nich někomu velmi záleží a jsou milované, prostě nemají.

Týrané opuštěné sourozence rozdělili

Z příběhu šestiletého Aidana, který vyrůstá v sirotčinci v texaském Houstonu, běhá mráz po zádech. Chlapec i jeho sourozenci byli biologickým rodičům odebráni, protože se o ně nedokázali postarat a týrali je. Tak se děti ocitly v těžkopádném soukolí sociální péče. Jejich cesty se navíc rozešly. Nebylo totiž možné sourozence umístit společně do pěstounské rodiny nebo domova. Vyrůstají odděleně a rodinná vazba jim velmi chybí.

Tak moc, že jediné, po čem Aidan touží, je najít rodinu, která by ho chtěla. Jenže uplynulo několik měsíců a stále se nenašla. Roztomilý chlapec je velmi šikovný a zdvořilý. Každý den na sobě pracuje, aby nebyl zátěží pro potenciální rodinu, a osvojil si už spoustu dovedností. „Uklízím si pokoj, umyju nádobí a utírám prach,“ vypráví Aidan. Pohled na chlapce jitří emoce, ale on má stále na tváři úsměv.

Miluje superhrdiny a náklaďáky

Personál dětského domova si ho velmi oblíbil. Přesto pro chlapce není vhodným řešením, aby vyrůstal bez rodinného zázemí. Adopce ale není snadný proces, a navíc se také může stát, že se tímto krokem nakonec nenaplní očekávání dítěte ani adoptivních rodičů. Proto takovým rodinám poskytují agentury pěstounské péče a adopce speciální školení a poradenství v oblasti péče a duševního zdraví dětí.

Chlapec myje nádobí

Na svoji vysněnou rodinu si ale Aidan ještě musí v dětském domově počkat. Je těžké vcítit se do pocitů a myšlení šestiletého dítěte, ale zdá se, že tento chlapec je více než připravený být součástí nové rodiny. Vede si dobře, ve škole nemá problémy, zapojuje se aktivně do běžných domácích prací. Nejraději má superhrdiny a náklaďáky. K tomu, aby byl dokonale šťastný, mu chybí jen láska rodiny.

Související Příspěvky