Muž skončil v kómatu poté, co udělal chybu, kterou podceňuje většina lidí. Dávali mu 4% šanci na přežití

Jeho rodina nikdy nepřestala doufat, že se jim jejich milovaný vrátí zpět. Všechno přitom začalo nevinným vytrhnutím chloupku.

Web Topky přinesl zprávu o neuvěřitelném příběhu odhodlání a uzdravení, které právě prožívá Steven Spinale. Jeho potíže začaly už v roce 2022. Kvůli těžké sepsi upadl do kómatu a od lékařů dostal jen 4% šanci na přežití. S podporou své rodiny se mu povedl neuvěřitelný zázrak. Teď se učí znovu chodit.

Bakteriální infekce ho málem zabila

Steven Spinale z amerického Texasu už strávil téměř dva roky na nemocničním lůžku. Jeho potíže začaly v dubnu 2022, když si vytrhnul pár chloupků z třísel. Bohužel tento nevinný počin způsobil infekci, jež jej nakonec málem zabila. Zpočátku vyhledal hned několik odborníků, protože se necítil dobře, ale lékaři jeho stav připisovali psychice.

Až když začal špatně dýchat, byl přijat do nemocnice, kde lékaři odhalili v jeho krvi vzácnou bakterii, která byla příčinou postupného selhávání jeho orgánů. Steven se dostal do septického šoku. Jak uvádí web Healthline, je sepse způsobena většinou bakteriální infekcí. Kromě jiných příznaků zahrnuje horečku, zrychlený srdeční tep a potíže s dýcháním. Těžká sepse může vést k septickému šoku, který je spojen s významným poklesem krevního tlaku, selháním orgánů a rozsáhlým poškozením tkání.

Lékaři navrhovali rodině odpojení od přístrojů

Situace vypadala velmi vážně. Steven upadl do kómatu, musel být intubován a lékaři mu podle deníku People dávali jen 4% naději na přežití, a to ještě s velkou pravděpodobností, že jeho mozek bude vážně poškozen. On ani jeho rodina se však nevzdávali a nenechali jej odpojit od přístrojů, jak navrhovali lékaři. Jeho žena mu byla po boku dnes a denně a jeho sestra dokumentovala celou jeho strastiplnou cestu, která nakonec dobře dopadla.

@michellebell111 Replying to @Travel girl #brotherskeeper #wakingupfromacoma #coma #spinalestrong #drsmakemistakes ♬ Never Give Up – Motiversity & Coach Pain & Dr. Jessica Houston

Po téměř dvouletém boji má Steven konečně vyhráno a učí se znovu chodit. Stal se tak obrovskou inspirací a nadějí pro mnohé, kteří trpí vážnými zdravotními problémy. Jeho příběh vysílá jasný vzkaz. Nikdy nepodléhejte prognózám. Věci mohou dopadnout jinak, než si lékaři myslí. Na SvětěKreativity jsme rovněž psali, jaké jsou klíčové symptomy sepse. Tento tichý vrah může způsobit smrt během několika minut.

Související Příspěvky