Jedinečné podání písně Hallelujah od čtyř dětí v talentové soutěži

Čtyři mladí soutěžící vystoupili v ruské verzi populární televizní show The Voice a šokovali diváky neuvěřitelným talentem.

Děti jménem Artem, Julia, Marsel a Xenia vystoupily v ruské verzi populární televizní show The Voice a šokovaly diváky svým neuvěřitelným talentem. Předvedly neobvyklé provedení písně HallelujahJakmile holčička napravo otevřela ústa, celá místnost oněměla. Z jejich andělských hlasů všem okamžitě přeběhl mráz po zádech. Navzdory svému nízkému věku prokazují talent a dovednosti, které se zdají být nad jejich síly.

Okouzlující čtveřice, která šokovala

Divákům naskočila husí kůže poté, co se na internetu objevilo video čtyř ruských dětí zpívajících píseň HallelujahDechberoucí vystoupení se rychle stalo virálním a bylo zhlédnuto více než 20 milionkrát. Vše se odehrálo v pořadu The Voice Kids Russia během kola, kdy měli soutěžící před publikem spojit své talenty.

 

 

Kvarteto tvořili mladí hudebníci Artem, Julia, Marsel a Xenia. Na pódiu stáli v řadě, Artem držel akustickou kytaru. Když začal brnkat, přidala se k němu malá Xenia a zazpívala první slova písně Hallelujah v ruštině. Xenia má hlas anděla. Vystoupení se však dostane na úplně jinou úroveň ve chvíli, kdy se ke zpěvu přidá Julia a po ní Artem a Marsel. Jsou jako malý sbor vyslaný přímo shůry. Přestože jí není rozumět (pokud neumíte rusky), oceníte jedinečnou krásu slyšet verzi v jiném jazyce.

Slavná píseň s mnoha verzemi

Jedno slovo však zůstává stejné, a to „aleluja“. Kanadský hudebník Leonard Cohen napsal Hallelujah v roce 1984. Bobu Dylanovi prozradil, že píseň tvořil dva roky. Co se týče významu písně, Cohen poskytl vysvětlení (i když v porovnání s obrazem písně poněkud vágní). Pro The Atlantic uvedl, že jednou řekl: „Tento svět je plný konfliktů a věcí, které nelze smířit. Ale jsou chvíle, kdy se můžeme smířit a přijmout celý ten zmatek, a to je to, co mám na mysli slovem ‚aleluja‘.“

mikrofon
Fotografie: Pixabay

Skladbu Hallelujah přebírala řada slavných umělců – například Bob Dylan, Jeff Buckley, U2 nebo Susan Boyle. Zajímavé je, že píseň získala novou popularitu poté, co se objevila ve filmu Shrek z roku 2001. V průběhu let vzniklo mnoho nezapomenutelných provedení Cohenovy klasiky. Níže uvedený klip je jedním z nich. Po krátké době vystoupení přebírá hlavní hlas na pódiu Marsel. V jednu chvíli uhodí tón, který je tak silný, že si porotce nemůže pomoct a musí tleskat.

Představení ohromilo svět

Mladí lidé se střídají v přednesu textů. Zatímco Artem a Julia zpívají, jedna z porotkyň je tak dojatá, že zjistí, že má ruce doslova pokryté husí kůží. Každé z dětí má talent, to je jisté. Ale poslouchat jejich hlasy dohromady je emotivní zážitek. Není divu, že dokázali publikum The Voice Kids (a celý svět) okouzlit tím nejkrásnějším způsobem.

Hallelujah má samo o sobě schopnost dotknout se ducha člověka. Podle deníku The Telegraph Cohen jednou řekl, že si myslí, že je tak populární, protože „má dobrý refrén“. Přidaný detail, že ji zpívají děti, ji vynáší do nových výšin. Poté, co bylo video zveřejněno na YouTube, diváci nestačili žasnout. Je to strhující představení, které zapůsobilo na lidi po celém světě. Vychutnejte si ho sami ve videu níže.

Související Příspěvky