V Česku milovaný obchodní řetězec vydal zničehonic nečekané prohlášení. Uzavírá přes 70 prodejen

Řetězci s levnou módou a bytovými doplňky Pepco se nedaří. Chystá se proto kompletně stáhnout z 1 evropské země a soustředit se na trhy s vyšším obchodním potenciálem.

Diskontní řetězec Pepco v Rakousku končí. Tržby totiž nedosahují očekávání a společnost podala insolvenční návrh u vídeňského obchodního soudu. Deník DiePresse uvedl, že odchod tohoto řetězce z trhu se dotkne 680 pracovníků a zavře se celkem 73 obchodů. Společnost uvedla, že se nyní bude soustředit na trhy nabízející lepší možnosti růstu. Jak to bude s prodejnami v České republice?

Prodejny zůstanou do odvolání otevřené

Na rakouském trhu funguje oblíbený polský řetězec necelé tři roky, kdy tu převzal většinu prodejen řetězce CCC. Nyní se však ukazuje, že tržby nesplnily očekávání. „Vytrvale opatrné a obtížné chování spotřebitelů v Rakousku, nadprůměrná inflace, vysoké provozní náklady a obecně negativní makroekonomický výhled měly zásadní negativní dopad na výsledky Pepco Austria,“ citoval prohlášení společnosti web TN.

 

 

Společnost Pepco podala insolvenční návrh u vídeňského soudu. Prodejny by ale měly zatím zůstat až do odvolání otevřené. O pracovní místo v budoucnu přijde celkem 680 lidí. Jiné řetězce, jako je Lidl, Billa nebo Penny, se však v Rakousku potýkají s nedostatkem personálu, a tak jsou připraveny nabídnout těmto zaměstnancům místa ve svých prodejnách.

V Česku se řetězci zatím daří, ale konkurence roste

Celkově společnost Pepco se sídlem v polské Poznani zaměstnává přes 31 000 lidí v 19 evropských zemích. Provozuje na 3 600 prodejen, z nichž 297 se nachází v České republice. Tady je řetězec zákazníky poměrně oblíbený a vede se mu dobře. Zatím není zřejmé, jestli by se něco podobného mohlo týkat i tuzemských prodejen. Společnost uvedla, že se po odchodu z Rakouska bude soustředit na trhy s větším obchodním potenciálem, k těm by Česká republika patřit měla.

Fotografie: Depositphotos

Obchod s levnou módou a doplňky do domácnosti se u nás těší velké oblibě. Nicméně mu i zde roste konkurence v podobě nově přicházejících řetězců, jako je Tedi nebo Action. Mezinárodně se však společnosti Pepco daří a ve finančním roce 2022/2023 dokonce zaznamenala prodejní rekordy, kdy její tržby vzrostly o více než 17 %. Na SvětěKreativity jsme rovněž informovali o tom, že řetězec Action už otevřel 60 prodejen. Jeho nízkým cenám nemohou Češi uvěřit.

Související Příspěvky