Hlavní hvězda milovaného kultovního filmu zemřela ve věku 85 let. Tato zpráva zlomila fanouškům srdce

Fanoušci oblíbených Hvězdných válek pláčou. Zemřel britský herec, který se nesmazatelně zapsal do historie této série. Zářil však i na divadle a v jiných filmových rolích.

Herec Michael Culver zemřel 27. února. Zprávu o jeho úmrtí přinesl jeho agent, ale rychle se šířila a na talentovaného herce se hojně vzpomíná napříč sociálními sítěmi. Přestože byl spíše hercem menších rolí, ta, kterou ztvárnil v Hvězdných válkách, je nezapomenutelná. Poslední roky ho trápilo zdraví.

Kariéru započal v 50. letech

„S lítostí oznamujeme, že herec Michael Culver zemřel ve věku 85 let. Fanoušci Star Wars znali Culvera nejlépe díky ztvárnění kapitána Lortha Needy ve filmu Impérium vrací úder. Měl také řadu rolí v mnoha jevištních, obrazovkových a rozhlasových produkcích. V srdcích jsme s jeho přáteli a rodinou,“ objevilo se v prohlášení na facebookových stránkách fanoušků Hvězdných válek.

 

 

Michael John Edward Culver se narodil 16. června 1938 v londýnském Hampsteadu. Vyrůstal v divadelní rodině. První herecké zkušenosti sbíral v divadle The Old Vic, kde během dvou let ztvárnil 35 rolí. V televizních seriálech se začal objevovat již v roce 1954. Jeho první filmová role byla v bondovce Srdečné pozdravy z Ruska s Seanem Connerym v hlavní roli.

Na kapitána Needa fanoušci nezapomenou

Za svou kariéru ztvárnil několik desítek seriálových a filmových rolí. Mezi ty nejvýraznější patří role v seriálu Návrat Sherlocka Holmese z roku 1986 nebo Cesta do Indie, kde ztvárnil hlavní roli. Jak uvedla TN, fanoušci Hvězdných válek jej však znají především z původní trilogie, kde v epizodě Imperium vrací úder zazářil jako kapitán Needa, který zemře rukou zloducha Darth Vadera.

Po roce 2000 se Culver z herectví stáhnul a začal se plně věnovat především politickému aktivismu. Patřil mezi odpůrce války v Iráku a nesouhlasil ze zapojením vojsk NATO do konfliktu. Mnoho let také trpěl zdravotními problémy. Michael Culver zemřel 27. února ve věku 85 let. Zůstaly po něm tři děti a čtyři vnoučata. Na SvětěKreativity jsme rovněž informovali o nedávném úmrtí Erica Carmena, který nazpíval hity legendárních filmů.

Související Příspěvky