Už se chystala odejít z domu, ale zastavila se, když se uviděla v zrcadle.

Položila jsem telefon a začala balit, co jsem potřebovala, přičemž jsem si vzala peníze, které jsme s manželem šetřili na dovolenou. Zavolala jsem do práce, vzala si volno a informovala manžela. Už se chystala odejít z domu, ale zastavila se, když se uviděla v zrcadle. Moje smutné oči a šedivé vlasy. V myšlenkách se mi vynořily smutné vzpomínky.

Babička nás vychovávala sama. Nechápu proč, ale Kate měla vždycky radši. Kate pro ni byla jako dcera, babička jako matka a já jako otec, kterého nikdy neměla ráda a často dceři vyčítala, že si ho vzala. Kate se učila lépe než já, byla chytrá už jako dítě. Naše babička rozhodla, že když se sestra učí lépe, musí pokračovat ve studiu a já bych měla začít pracovat. Od té doby jsem se starala o všechno v domě, včetně chléva, sporáku a vaření.

Sestřenice šla studovat na univerzitu a babička byla velmi šťastná, i když se na to těžce nadřela. Byla jsem smutná, že se ke mně rodina takhle chová, a rozhodla jsem se, že když mě babička nenechá studovat, budu žít ve městě. Po víkendu jsem si sbalila tašku, vzala si našetřené peníze a odjela do města.

Vzpomněl jsem si na dobu, kdy jsem pracoval na trhu, když jsem byl ještě mladý. Tam jsem se seznámila se svým manželem, který byl dodavatelem. Je to dobrý člověk a společně jsme si koupili vlastní byt. Naše dcera však neměla v životě štěstí – po neúspěchu všech svých podniků se vrátila na venkov. Ale naštěstí nám babička v závěti odkázala svůj dům, protože jsem už měla kde bydlet. Dnes ráno jsem se probudila velmi naštvaná; napadlo mě, že jsem možná měla jít s nimi [s rodinou]. Mám pocit, že teď, když jsou pryč, mi něco chybí.

Související Příspěvky