Přítelkyně si našla ženatého milence, ale jeho žena byla moudřejší.

Mému příteli v té době bylo právě 25 let. Byla mladá, štíhlá a krásná. Dostala práci v cestovní kanceláři a tam si začala románek s ředitelem.

Tomu muži bylo přes čtyřicet, byl ženatý a vychovával dvě děti. Začal jí pronajímat byt a dával jí luxusní dárky. Byli spolu téměř rok.

Věděla, že muž má rodinu, a nechtěla, aby se rozvedl. Ale on sám si nějak začal myslet, že je čas na rozvod. Jeho žena věděla, že její muž má milenku.

On sám říkal, že jeho žena začala něco tušit. Jenže ona mu o svém podezření ani neřekla. Žena mu nedělala scény, nehrabala se mu v kapsách, nekontrolovala mu telefon, nepohoršovala ho.

Toto chování jeho ženy v muži vyvolávalo pocit viny. Jeho žena byla velmi laskavá, něžná a starostlivá. Začala o sebe pečovat, zhubla, změnila barvu vlasů. A o několik měsíců později, když vášeň mezi mým přítelem a tímto chlapem opadla, přišla jeho žena k nim do práce. Stala se tam hlavní účetní. Moje kamarádka se velmi bála jít si v den výplaty pro peníze, bála se, že z toho bude skandál. Žena však byla zdvořilá a slušná.

Postupem času ředitel vůči své paní ochladl a ta mu ze zoufalství začala dělat naschvály. Na druhou stranu jeho žena byla skutečná šarmantní. Postupně se vztahy s jeho milenkou staly katastrofálními, přičemž muž raději zůstával po večerech doma. Zlomem v tomto milostném trojúhelníku byla služební cesta, na kterou museli jet všichni tři. Ukázalo se, že milenka byla při jednání hrubá, protože si myslela, že její postavení ve firmě je výjimečné. Měla poměr se samotným ředitelem!

Milenka z toho vyšla hůř než manželka, se kterou ji manžel podváděl. Ředitel ji požádal, aby opustila byt, a řekl, že je mezi nimi konec. Když moje kamarádka přišla do práce, zavolal si ji hlavní účetní a řekl jí, že její služby už nepotřebují.

Moje kamarádka dodnes říká, že by na tu historku nejraději zapomněla, ale chování její ženy na ni udělalo dojem, který obdivuje dodnes.

Z manželky se vyklubala velmi moudrá a vynalézavá žena. Zachovala se tak, že se do ní její manžel znovu zamiloval a nyní ji prostě zbožňuje. Nikdo však neví, jak těžké to pro ni bylo, kolik toho proplakala a jak moc trpěla. Dokázala se vzchopit, počkala, až skončí období romantické sladkosti, a vrhla se do boje. Tak se chová moudrá žena.

Ale jak se chovají ostatní ženy? Zbylých 90 % se začne hádat, rozčilovat, sledovat a vyhrožovat mužům. A muž je v době vášně s jinou! Koho si vybere: nevrlou ženu, nebo něžnou milenku? Nepřemýšlí teď o tom, že se toto milé stvoření za pár let promění v takovou nespokojenou ženu, jakou je jeho manželka. Nepřemýšlí teď hlavou.

A jak to chápe jeho žena? V cestě jí samozřejmě stojí i její emoce. Život ukázal, že vítězí jen ten, kdo dokáže být trpělivý a jednat moudře.

Pokud se dozvíte o manželově nevěře a máte chuť toho druhého podrbat na tváři, zkuste se vzpamatovat. Uklidněte se a zamyslete se, možná je ještě šance, že se váš manžel vrátí. Zajděte do posilovny, ke kosmetičce, k psychologovi, ke kadeřníkovi. Přihlaste se na kurzy. Choďte na hodiny tance. Najděte si zajímavou práci nebo změňte zaměstnání. Začněte se mít ráda a važte si sama sebe!

Související Příspěvky