Rozešel jsem se s přítelkyní, protože se o sebe dostatečně nestará.

Jsem starý mládenec, v současné době je mi 45 let. Dříve jsem byl 15 let ženatý s krásnou paní. Říkám madam, protože vzhled mé ženy jí opravdu odpovídal. Krásný, upravený vzhled.

Vždy dokonalá, znamenitá manikúra, konvalinkový parfém, čistá, lesklá pleť. Její tělo bylo také naprosto nádherné – dokonalé, řekl bych. Vypadala mnohem mladší, než byla. Na mé bývalé ženě bylo něco aristokratického. Dokonce i její styl oblékání – vždycky se oblékala s noblesou a vkusem. A její chůze byla uměním sama o sobě. Nikdy nezapomenu na to, jak jemně a pomalu pohybovala svými nádhernými boky.

Jaký je smysl tohoto příběhu? V průběhu našeho manželství jsem si na tento typ žen – hrdé, aristokratické lvice – zvykl. To je přesně ono. Rozešli jsme se kvůli rozdílným povahám. Co s tím? To se stává.

Po rozvodu jsem stejně žádný vážný vztah neměl. Takže jsem se scházel s různými dívkami v hotelech a pronajímal si byty na noc, jak se říká, jen pro své zdraví. Nechtěl jsem se pouštět do vztahu ze strachu, že by to po tolika letech nemuselo vyjít.

Ale jak se říká, osud má pro každého své dary a překvapení, že?

A tak se pro mě objevil dar v podobě Terezy. Na vztah jsem ani nepomyslel a ona se objevila – potkal jsem ji na výstavě v galerii. Samozřejmě se vůbec nepodobala mé bývalé ideální ženě, ale i ona měla v sobě jakési zvláštní kouzlo. Nótu aristokratičnosti, která se směle mísila se sarkastickou a intelektuální povahou její povahy. Byl to typ ženy, která dokázala dbát nejen na svůj vzhled, ale i na svou inteligenci. A je dobře známo, že rozum je u ženy to nejvíc sexy.

A tak jsme spolu několik měsíců chodili. Ona chodila hlavně za mnou. A pak se nějak stalo, že jsme se rozhodli sejít se u ní doma. Patřičně jsem se připravil, koupil jsem její oblíbené květiny – kaly, láhev dobrého vína , svíčky. Přijel jsem k ní domů, rozhlédl se – všechno vypadalo velmi elegantně a krásně. Najednou se mi chtělo na záchod. A pak jsem byl ohromen.

V její koupelně nebyly žádné různé nádobky, žádné krémy, žádné šampony, žádné parfémy. Jen nějaký levný sprchový gel a šampon. To bylo všechno, co tam bylo.

Taková ženská se k sobě chová špatně. Pokud žena nepoužívá mnoho věcí, aby o sebe pečovala, znamená to, že se nemá ráda.

Taková žena chce být ignorována. Tahle neměla všechno. A tehdy jsem si uvědomil, že Tereza pro mě není ta pravá. Odešel jsem od ní. Ano, teď si uvědomuji, že najít hrdou lvici, jako je moje bývalá žena, je nepravděpodobné.

V tom případě jsem raději sám.

Související Příspěvky