Hrozná nehoda : Autobus najel do lidí, nejméně 8 zraněných, dvě dívky Lucia a Sofie nepřežily

V sobotu ráno došlo k  nehodě autobusu ve Spišském Podhradí na východním Slovensku, při které zemřely dvě mladé dívky ve věku 17 a 18 let a minimálně dalších osm lidí bylo zraněno.

Nehoda se stala krátce po deváté hodině.Podle prvotních informací měl autobus srazit několik nic netušících mladých lidí, kteří z něj právě vystupovali nebo stáli před ním. Na místo neštěstí byly okamžitě vyslány čtyři pozemní ambulance a dva vrtulníky letecké záchranné služby.

Záchranáři na místě zjistili, že dvě dívky utrpěly zranění neslučitelná se životem. Dalších šest zraněných bylo převezeno do nemocnic a dva lidé byli ošetřeni přímo na místě.

Počet zraněných se však může ještě změnit, protože záchranná akce stále probíhá.Prvotní šetření naznačuje, že k nehodě došlo pravděpodobně kvůli tomu, že řidič autobusu zapomněl zatáhnout ruční brzdu.

Autobus se tak samovolně rozjel a narazil do skupiny mladých lidí, kteří s ním přijeli na místní pouť a právě z něj vystupovali nebo postávali před ním.

Tra**die se odehrála během setkání diecézní mládeže, které se ve Spišském Podhradí konalo. Mladí lidé se sjeli z celého okolí, aby se společně účastnili této náboženské akce.

Nikdo z nich nemohl tušit, že den, který měl být ve znamení duchovního rozjímání a setkávání, se promění v tak hrozivou tragédii.Smrt dvou mladých dívek a zranění dalších účastníků pouti hluboce otřásly celou místní komunitou.

Lidé se jen těžko smiřují s tím, že kvůli zřejmě banální chybě řidiče autobusu vyhasly dva mladé životy a mnoho dalších bylo navždy poznamenáno.

Vyšetřování nehody stále pokračuje a bude třeba přesně zjistit všechny okolnosti, které k ní vedly. Ať už ale byla příčina jakákoli, tato tra**die znovu bolestně připomíná, jak křehký a zranitelný je lidský život a jak málo stačí k tomu, aby byl navždy zmařen.

Související Příspěvky