Jeho dcerka byla vážně nemocná a potřebovala pomoc. To, co pro otce udělali jeho kolegové, je nádherné

Když lidem vstoupí do života vážná nemoc, spousta věcí se razantně změní. To si uvědomili i kolegové tohoto muže. Velmi zajímavým gestem mu proto vyjádřili plnou podporu.

Nádorová onemocnění patří mezi velmi vážné choroby. Každý člověk, který se tuto diagnózu dozví, již nikdy nežije ten stejný život jako předtím. Když však rakovina postihne malé dítě, je to ještě o dost smutnější. Tato nemoc stojí spoustu sil nejen nemocného, ale i rodiče. Podobnou zkušenost mají i tito rodiče, jejichž dceři bylo nádorové onemocnění diagnostikováno.

Vše šlo velmi rychle

Rodiče malé holčičky, které ještě nebyl ani jeden rok, se museli velice rychle vyrovnat se zdrcující zprávou. Dle slov ženy byli ještě v sobotu na zásnubním večírku její sestry a v pondělí už trávili čas na pohotovosti. Po několika vyšetřeních za nimi přišli lékaři se zdrcující zprávou. Jejich malé holčičce byla diagnostikována lymfocytární leukemie a bylo nutné ji okamžitě začít léčit.

Malé dítě hospitalizovali

Holčička na tom byla tak, že bylo potřeba ji co nejdříve hospitalizovat, což také lékaři udělali. Malá dcerka strávila několik měsíců v nemocnici, kde podstoupila mnoho kol chemoterapie. V nemocničním zařízení holčička dokonce strávila jak své první narozeniny, tak i první Vánoce. Tato nemocnice byla navíc vzdálená více než 250 km od domova této rodiny, což vše značně komplikovalo.

Rodiče dělali maximum

Maminka holčičky se rozhodla skončit se svým zaměstnáním, aby mohla být veškerý čas se svou dcerou. Otec dcery to měl o něco těžší, jelikož je učitel, a tak musel ve svém zaměstnání zůstat. Pro začátek léčby si tedy vybral veškerou dovolenou, a trávil tak čas s dcerou. Po nějaké době mu však dovolená došla. Každý den tedy trávil 3 hodiny na cestě za dcerou a 3 hodiny na cestě zpět. Žena se tedy rozhodla, že skrz sociální sítě poprosí o pomoc ostatní kolegy z manželovy práce.

doktor se stetoskopem

Rodiče čekalo překvapení

K velikému udivení obou rodičů si na sociálních sítích všimlo prosby o pomoc hodně lidí. Kolegové z celé země se tak rozhodli muže podpořit. Spousta učitelů darovala otci nemocné dcery celkem 100 dní z jejich dovolené, aby mohl trávit čas se svou rodinou v těžkých časech. Díky tomuto skvělému gestu se tak otci dostalo větší podpory, než by jakkoliv očekával, za což byla celá rodina velice vděčná.

Vše dopadlo dobře

Žena na sociálních sítích po tomto gestu vyjádřila neuvěřitelnou vděčnost všem, kteří obětovali své vlastní volno na podporu jejího manžela. I díky těmto lidem nakonec vše dobře dopadlo. Malá dcera byla poté ještě několik měsíců v nemocnici. Následně ale byla propuštěna do domácí péče a přibližně za 2 roky se úplně uzdravila. Dnes je holčička zdravá a šťastná, stejně jako její rodiče. Všichni, již se rozhodli jakkoli podpořit tuto rodinu, mohou být pyšní na to, jak vše nakonec dopadlo.

Související Příspěvky