„Dítě mi zabíjel v náručí.“ Za smrt chlapce po výplachu žaludku zaplatí nemocnice rodičům 4,4 milionu

Domažlická nemocnice byla odsouzena k vyplacení odškodnění ve výši 4,4 milionu korun rodině z Horšovského Týna za smrt jejich malého syna, který zemřel v březnu 2020 po nesprávném lékařském zákroku.
Rodičům již bylo vyplaceno 2,6 milionu korun a prarodičům 650 tisíc, ale soud rozhodl o navýšení těchto částek. Rozsudek okresního soudu v Domažlicích bere v potaz mimořádnost situace, kdy rodina hledala pomoc u zdravotnického zařízení, avšak kvůli chybnému postupu lékaře došlo k neštěstí. Soudkyně zdůraznila, že nemocnice se snažila chlapce zachránit, ale chyba lékaře, který byl za svůj čin potrestán a s nemocnicí ukončil pracovní poměr, vedla k trag**kému výsledku.

Matka: Nikdy si to neodpustím

I když synovi po požití potravinářských fazolí nic nebylo, z opatrnosti raději zavolala do nemocnice, kde jí řekli, aby s ním přijeli na kontrolu. „Z vyšetřovny mě odvedli do jiné místnosti, kde mně lékař přikázal, že musím malého pevně držet, aby mu mohl zavést hadici do břicha a nalít mu tam solný roztok, což nebylo vzhledem k jeho stavu nutné. Nikdy si neodpustím, že Martínka, který se bránil, jsem na příkaz doktora pevně svírala, zatímco on mi jej zabíjel v náručí,“ pokračovala žena.

„Odvedli nás na pokoj. Malý se mi nelíbil, byl apatický a přestával reagovat. Upozorňovala jsem na to sestru, ale ta to jen okomentovala slovy, že ho při zákroku pěkně zřídili. Když pak upadl do bezvědomí, bylo pozdě. Už mu nedokázali pomoci,“ líčila dále Veronika S.

Tento postup byl označen za zásadní medicínskou chybu. . Po zákroku se stav chlapce zhoršil, ale přes varování matky nebylo adekvátně reagováno, až do momentu, kdy bylo příliš pozdě. Následkem byl metabolický rozklad organismu a otok mozku, což vedlo k rychlé smrti chlapce.Ztráta syna měla devastující dopad na psychické a fyzické zdraví matky, včetně potratu dalšího těhotenství. Přestože rodina později přivítala dalšího syna, bolest a smutek ztráty prvního dítěte zůstávají. Matka vyjádřila ztrátu důvěry v lékaře a bolest z toho, že její zdravé dítě bylo v nemocnici zabité.Je pro nás hrozně těžké jít teď se synem k jakémukoliv doktorovi, ztratila jsem k lékařům úplně důvěru…

Související Příspěvky