Šok pro zákazníky Lidlu: Revoluční změna v prodejnách Lidlu. Po příchodu do obchodu zůstanete zaskočeni

Lidl přichází s novinkou, která by mohla změnit způsob, jakým nakupujeme. V některých svých německých obchodech, začínající pilotním projektem v Bietigheim-Bissingen, zavádí samoobslužné pokladny.Tato změna není pouze kosmetická; jde o strategický krok, který může zlepšit zákaznický zážitek a zároveň efektivitu prodejny.

Na rozdíl od Velké Británie a Švýcarska, kde Lidl využívá technologie společnosti Diebold Nixdorf, v Německu se rozhodl pro hardware od švýcarského specialisty 4POS ve spojení s platformní strategií.

To znamená, že samoobslužné pokladny využívají stejné standardní komponenty jako obsluhované pokladny, což umožňuje Lidl používat také software od společnosti GK na těchto samoobslužných zařízeních. Díky recyklátorům hotovosti od společnosti Glory je možné na všech zařízeních platit hotovostí.

Samoobslužné pokladny nejsou jen o dotykových obrazovkách a skenování. Mají také zařízení na vážení, které zákazníkům umožňuje vážit ovoce a zeleninu samostatně, a kontrolní váhy od izraelského specialisty Shekel pro kontrolu správnosti naskenovaných položek.

Tato zařízení nejen zjednodušují proces platby, ale také pomáhají v boji proti krádežím, ačkoliv v obchodě v Bietigheim-Bissingen nebyly pozorovány žádné kontroly naskenovaných košíků zaměstnanci.Zajímavé je, že Lidl neplánuje zůstat pouze u samoobslužných pokladen.

Pracuje na zavedení možnosti samoskenování pomocí chytrých telefonů zákazníků, pravděpodobně jako součást aplikace Lidl Plus. Tento krok směřuje k ještě pohodlnějšímu a rychlejšímu nákupnímu procesu, kde samoobslužné pokladny budou sloužit také jako platební terminály pro uživatele této appky.

Tento krok je součástí širšího trendu v maloobchodě, kde se obchody snaží přizpůsobit rostoucím očekáváním zákazníků v oblasti pohodlí a rychlosti.

V době, kdy e-commerce nabírá na síle, je pro kamenné obchody důležité inovovat a zlepšovat zákaznický zážitek, aby udržely své postavení na trhu. Lidl se tímto krokem nejen snaží zefektivnit proces platby a zkrátit fronty u pokladen, ale také poskytuje zákazníkům větší kontrolu nad svým nákupním procesem.

S postupným zaváděním těchto samoobslužných pokladen v dalších zemích, kde Lidl působí, se může tento způsob nakupování stát novým standardem.

Související Příspěvky