Herec Oldřich Kaiser se rozhodl prodat svou milovanou chalupu. Kupec zdědí naštvané sousedy

Herec Oldřich Kaiser se rozhodl prodat svou milovanou chalupu, kterou zdědil v roce 2002. Chalupa pochází z roku 1780 a Kaiser ji přeměnil do současné podoby. Relaxoval zde a hledal inspiraci pro svou práci, s kolegou Jiřím Lábusem tam dokonce vytvořili některé ze svých legendárních scének.

V roce 2016 se Kaiser rozhodl chalupu zrenovovat a natřel ji na sytě modro. To se však nezamlouvalo sousedům ani památkářům, kteří argumentovali tím, že výrazná barva narušuje historickou autenticitu stavby.

Nyní je chalupa v inzerátu na prodej za 6 milionů korun. Nachází se v Libereckém kraji nedaleko Českého Dubu. Má 4 místnosti a obytnou plochu 95 m².

Stojí na mírně svažitém pozemku o rozloze 264 m² orientovaném na jihozápad. Součástí jsou kamenné schody a chodníčky, dřevěná terasa a upravený trávník. Zbytek pozemku byl záměrně ponechán přírodě.

Chalupa je po rekonstrukci a je možné ji ihned užívat. Nový majitel však s velkou pravděpodobností zdědí i nevoli sousedů kvůli výrazné modré barvě omítky. Oldřich Kaiser se s domem loučí s těžkým srdcem, ale evidentně se rozhodl, že nastal čas chalupu předat dál.

Související Příspěvky