Rybová a Prachař koupili v Malé Lečici zničený mlýn za 600 tisíc, předělali ho na krásný dům pro rodinu

Linda Rybová a David Prachař se před lety rozhodli opustit rušnou Prahu a přestěhovat se na klidný venkov. V malé vesnici Malé Lečice si koupili starý zchátralý mlýn za pouhých 600 tisíc korun.Zpočátku bydleli v malé garsonce v Nuslích, ale s přibývajícími dětmi (mají dcery Josefínu a Rozárku a syna Františka) potřebovali víc prostoru.

Zničený mlýn se jim zdál jako ideální příležitost vybudovat útulný domov pro celou rodinu.Rekonstrukce staré nemovitosti nebyla jednoduchá a vyžadovala nemalé finanční prostředky.

Kromě hypotéky si Rybová s Prachařem museli půjčit i od kamarádky, herečky Ivany Jirešové. Postupnými opravami a vylepšováním se jim ale podař přeměnit ruinu na krásné a prostorné rodinné sídlo.

Ač je bydlení na venkově ideální pro výchovu dětí a poskytuje klid a čistý vzduch, má i své nevýhody – hlavně neustálé dojíždění za prací do Prahy.

Prachař v rozhovoru přiznal, že cesta autem trvá přes půl hodiny a nevyplatí se jezdit domů během kratších pauz mezi představeními.

Manželé proto nedávno investovali do bytu 3+1 v centru Prahy za téměř 8 milionů korun. Většinu ceny pokryli hypotékou, necelý milion doplatili z vlastních úspor. Díky pražskému bytu tak nyní mají zázemí i ve městě a nemusí po práci spěchat na venkov.

Rybová a Prachař jsou ukázkou toho, že když má člověk vizi a odhodlání, dokáže i ze zchátralé budovy vytvořit nádherný domov splněný sen. Spojení bydlení na venkově s bytem ve městě jim navíc poskytuje to nejlepší z obou světů – klid pro rodinu a zároveň zázemí blízko práce.

   

Související Příspěvky