Po porodu dvojčat tvrdili, že jim bylo jedno v nemocnici ukradeno. Nezvratné důkazy objasnily krutou pravdu

K nečekanému rozhodnutí došel pár potom, co se jim narodila dvojčata. Když zjistili, že jedno z miminek je postižené, rozhodli se jej přenechat náhradní matce a domů odejít jen s jedním.

Manželé David a Wendy se dlouho snažili o to, aby měli děti. Dlouhodobě se jim to ale nedařilo, proto se rozhodli využít možnosti náhradní matky. Díky ženě jménem Pattaramon Chanbua se jim nakonec jejich sen splnil. Pattaramon byla uměle oplodněna spermiemi, které byly Davidovi a po chvíli jim mohla oznámit radostnou zprávu. Oplodnění se povedlo a z australského páru budou zanedlouho rodiče.

Dvojnásobná radost u nich netrvala dlouho

Oplodnění se nakonec ukázalo natolik úspěšné, že dalo vzniknout hned dvěma dětem. Pár, který se těšil na potomka, byl nadšen. Jejich nadšení ale netrvalo dlouho, rané testy odhalily, že jedno z dvojčátek je postiženo Downovým syndromem. Toto podezření lékařů se potvrdilo i po porodu. Rozhodnutí páru, kterým žena obě děti porodila, ale bylo velmi nečekané a mnoho lidí dokázalo pobouřit.

I přesto, že snili o tom, že budou rodiči, o postižené dítě neměli zájem. Již během těhotenství po Pattaramon chtěli, aby se dostavila na umělé přerušení těhotenství a postiženého potomka nedonosila. Ta ale takovou věc odmítla, protože potrat v její kultuře nepřichází v úvahu. Manželé se proto rozhodli tohoto dítěte vzdát, bylo to přeci jen rozhodnutí její, nikoliv jejich.

Svůj názor nezměnili ani po porodu

V prosinci Pattaramon přivedla na svět chlapce a dívku, jak doktoři předpokládali, chlapeček se narodil nejen s Downovým syndromem, ale také onemocněním srdce. Rodiče neváhali a malého Gammyho se ihned v porodnici vzdali. U soudu následně vypověděli, že celý příběh byl jinak a Pattaramona jim chtěla obě děti vzít. Dle jejich slov se tedy syna nevzdali, ale byli o něho okradeni.

Do celého příběhu se po čase vložila i veřejnost, verze manželského páru jim přišla zvláštní a postavili se na stranu náhradní matky. Za pomoci různých skupin byla vybrána finanční částka, která mladé Thajce pomohla postavit se na nohy a moci se začít o malého syna starat. Žena si nakonec syna i přes jeho postižení nechala a zajistila mu plnohodnotný a milující domov.

Související Příspěvky