Nelehká minulost Evy Pavlové: Zavzpomínala na dobu, kdy s dcerou žila na ubytovně

Eva Pavlová, dnes známá jako první dáma České republiky, má za sebou nejen úspěšnou kariéru vojenské důstojnice, ale i období plné životních výzev.

Její příběh je příkladem odhodlání a síly, s jakou dokázala čelit nepříznivým okolnostem.Narodila se 5. listopadu 1964 ve Šumperku a od mladého věku se zaměřila na sportovní střelbu. Po absolvování gymnázia v roce 1983 pokračovala ve studiu na Ženské vojenské odborné škole při Vysoké vojenské letecké škole v Košicích. Její vojenská kariéra nabrala obrátky v roce 1985, kdy se rozhodla studovat na Vojenské politické akademii v Bratislavě.

Tento krok ji vedl k členství v Komunistické straně Československa, což ale později označila za omyl.Velvetová revoluce v roce 1989 pro ni znamenala konec komunistického režimu a také konec členství v KSČ. V té době se setkala s Petrem Pavlem, budoucím prezidentem České republiky, ale jejich vztah začal až po několika letech. Svatbu měli v roce 2004.

Eva Pavlová má z předchozího manželství dceru, narozenou v roce 1992. Po odchodu z armády začala pracovat jako asistentka v pražském centru pro rodinnou mediaci. Zúčastnila se také komunálních voleb v roce 2022 jako nezávislá kandidátka a byla zvolena členkou městského zastupitelstva v Černoučku.Její život však nebyl vždy lehký. Jako samoživitelka se ocitla v situaci, která pro mnohé může být velmi náročná. „Já jsem takhle s dcerou žila na ubytovně. Chvíli, než jsme si našly bydlení, a měly jsme tam jeden stůl a dvě postele.

Ale člověk je v teple,“ nechala se slyšet Pavlová v podcastu Dáma a švihák. V jednom období dokonce dceři mohla koupit jenom pár koleček šunky.Dodala také, že soužití se sousedkami nebylo úplně jednoduché. „U nás byla veselá děvčata, která hrála v noci na kytaru a bavila se, takže se mi dítě moc nevyspalo.

Všechno se ale dá zvládnout,“ vysvětlila Pavlová.Ideální bydlení podle Pavlové V rozhovoru se mimo jiné rozpovídala i o tom, jak by mělo vypadat její ideální bydlení: „Jednoduché, ale přitom zelené, příjemné a ekologické.“ „Já se nejlíp cítím někde, kde je příroda, a nemusí to být vůbec velké, aby se tam člověk cítil příjemně. Třeba na chalupě, kde tu zahradu mám okolo,“ doplnila ještě první dáma, která se před pár dny vrátila z pracovní cesty z Lucemburska, kde byla se svým manželem Petrem Pavlem.

Tato zkušenost patří mezi ty, které formovaly její charakter a odhodlání pomoci ostatním – zejména samoživitelkám. Její příběh tak představuje inspiraci nejen pro ženy, které procházejí podobně náročným obdobím, ale pro nás všechny, ukazujíc na důležitost odolnosti a schopnosti zvládat životní výzvy.

Dnes, jako první dáma České republiky, přináší do této role své životní zkušenosti, hodnoty a odhodlání sloužit společnosti. Její minulost a způsob, jakým čelila obtížím, jsou připomínkou toho, že žádná situace není natolik těžká, aby ji nebylo možné překonat s odvahou a pevným rozhodnutím.

Související Příspěvky