Nebojácný Petr Pavel jako akční hrdina: Nejdříve sjíždění divoké řeky, teď tajný seskok padákem

Petr Pavel, bývalý vojenský generál a nynější český prezident, opět prokázal svou odvahu a dobrodružnou povahu. Nejenže je zkušeným motorkářem a milovníkem divokých vod, ale také si nedávno dopřál tajný výsadkový skok s padákem, který byl odvysílán v rámci udílení ocenění Letecký sportovec roku.

Pavel, jenž má v adrenalinových sportech bohaté zkušenosti, se může pochlubit více než 150 seskoky padákem.Tento neohrožený skok uskutečnil bez veřejného oznámení až do jeho odhalení na slavnostním večeru. První seskok si přitom Petr Pavel odbyl již ve věku mladších 15 let, a to bez jakékoliv profesionální asistence.

Jeho poslední seskok se odehrál koncem minulého roku, přičemž večer po skoku jej čekala slavnostní událost v Ústí nad Labem.Při seskoku nebyl prezident Pavel sám, doprovázel ho ministr dopravy Martin Kupka, který celý skok dokumentoval. Prezident označil letadlo za nejbezpečnější dopravní prostředek a projevil při skoku naprostý klid.

Tento odvážný čin byl dlouho udržován v tajnosti, až do vyhlášení ocenění Leteckého sportovce roku, kde Michal Dusík z České televize poděkoval prezidentovi za jeho ochotu zapojit se do této „ptákoviny“.Nápad na seskok padákem vznikl již v předchozím roce, kdy Petr Pavel předával cenu na stejnojmenném ceremoniálu. Inspirací byla konverzace s letcem Vlastou Dvořákem, který navrhl, že by prezident mohl opět skočit. Celý projekt byl následně pečlivě plánován až do jeho realizace.

 

 

Související Příspěvky