Královská rodina vydala nejnovější prohlášení, kterého se obával celý svět

Páteční prohlášení princezny Kate zavřelo pusu všem konspirátorům. Přesto tuto pravdu nikdo slyšet nechtěl. Další člen královské rodiny bojuje s krutou diagnózou.

Lidé měli v uplynulých měsících velké starosti o princeznu Kate, která se na veřejnosti neobjevila už od Vánoc. Spekulace přiživovaly fotografie a videa, jež mnozí označovali za podvrhy. Všichni chtěli vědět, co se skutečně děje. Všem spekulacím nakonec učinila přítrž samotná princezna svým pátečním prohlášením, které však všechny rozesmutnilo.

Video utnulo všechny spekulace

Ve zhruba dvě minuty trvajícím videu odhalila skutečnou povahu zdravotních obtíží. Oznámila, že po plánované operaci břicha se ukázalo, že trpí rakovinou, a nyní zahajuje doporučenou léčbu. Je jasné, že mluvit o tak soukromých a bolestných věcech na veřejnosti pro ni jistě nebylo jednoduché. Nyní však konečně vzala vítr z plachet všem, kteří v posledních týdnech vymýšleli divoké spekulace o tom, co se v královské rodině děje.

 

 

Je to pro britskou monarchii mimořádný okamžik, protože čelí jedné z největších krizí za dlouhou dobu. Už v únoru totiž diagnostikovanou rakovinu oznámil i sám král Karel III. Poté, co se od rodiny odtrhli princ Harry s manželkou Meghan, je tak jen na princi Williamovi a královně Camille, aby stáli v čele instituce a pečovali o své protějšky, dokud se neuzdraví. Princ Harry a Meghan se měli podle deníku Independent dozvědět o diagnóze Kate prostřednictvím oznámení v televizi. To jen dokazuje, že mezi rodinami stále panuje napjatý stav.

Média dopřejí princezně soukromí

Mnozí lidé po princeznině šokujícím prohlášení rozhořčeně upozorňovali na chování médií. „V posledních týdnech byla vystavena intenzivnímu zkoumání a nespravedlivě s ní zacházely určité části médií po celém světě a na sociálních sítích,“ řekl podle CNN britský premiér Rishi Sunak. Stručně tak vyjádřil to, co se honilo hlavou i mnohým jiným.

I přesto se stále objevují lidé, kteří konspirují, že video s Kate je vytvořené pomocí umělé inteligence. Řada renomovaných médií už se nechala slyšet, že budou respektovat soukromí královské rodiny v těchto těžkých časech. Všichni pochopitelně doufají, že léčba nejoblíbenější členky královské rodiny bude úspěšná, a přejí jí brzké uzdravení. Na SvětěKreativity jsme rovněž informovali o nedávném úmrtí blízkého člena královské rodiny. Zdá se, že letošní rok pro ně opravdu šťastně nezačal.

Související Příspěvky