Zemřel bývalý český reprezentant, kterému na vrcholu kariéry leželo celé Česko u nohou

Bývalý juniorský reprezentant v ledním hokeji zemřel při autonehodě. Reprezentoval Česko a zahrál si i v Kanadě. Šikovnému obránci bylo pouhých 36 let.

Smutná zpráva zasáhla český hokej. CNNPrimaNews informovala o úmrtí někdejšího juniorského reprezentanta Jiřího Suchého. Zprávu, podle níž se měl stát obětí dopravní nehody, zveřejnil kanadský klub, za který Suchý pravidelně nastupoval v letech 2005–2007. Podrobnosti k dopravní nehodě zveřejněny nebyly.

V roce 2005 nastoupil do kanadské juniorské ligy

„S těžkým srdcem jsme se dozvěděli o úmrtí Jiřího Suchého, který tragicky přišel o život při nedávné autonehodě. Jiří byl obráncem u Mooseheads v letech 2005–07 a odehrál 118 zápasů. Naše myšlenky jsou s jeho rodinou a blízkými,“ uvedlo vedení kanadského klubu Halifax Mooseheads na sociální síti X.

 

 

Jiří Suchý, bývalý hokejový obránce, několikrát reprezentoval Česko. V roce 2005 odešel do quebecké juniorské ligy, kde hrál za zmíněný Halifax Mooseheads. Po návratu v roce 2008 naskočil do dvou zápasů na juniorském šampionátu v Pardubicích. Tohoto turnaje se účastnil i mistr světa Jakub Voráček.

Hrál za řadu českých i slovenských klubů

Jiří Suchý vstoupil do velkého hokeje v Opavě, poté se dostal přes Třinec do Českých Budějovic a Kladna. Hrál rovněž za Jihlavu, Litoměřice, Vítkovice nebo Šumperk, také zdejší klub Draků na něj vzpomínal na svém facebookovém profilu. V sezóně 2009/10 působil také ve dvou slovenských klubech, hrál za Zvolen a Detvu. Profesionální kariéru ukončil v sezóně 2012/13.

„Jiří byl takový super kluk, vždycky jsem s ním mluvil o všem, nejen o hokeji. Kdybych měl syna, chtěl bych, aby byl stejný jako Jiří. RIP Jiří, upřímnou soustrast jeho rodině a přátelům,“ napsal jeden z jeho bývalých kanadských spoluhráčů. Jiří Suchý zemřel ve věku 36 let. Na SvětěKreativity jsme rovněž informovali o nečekaném úmrtí oblíbené moderátorky dětské televize Jojko.

Související Příspěvky