Děje se zázrak, říká Shannen Doherty. Zkouší novou léčbu rakoviny a hlásí pokrok

Shannen Doherty, známá především z rolí v seriálech „Beverly Hills, 90210“ a „Charmed“ (Čarodějky), sdílí svůj boj s rakovinou prsu, která se u ní rozšířila do mozku a kostí, a přináší zprávy o naději díky novému způsobu léčby.

Na nedávném podcastu „Let’s Be Clear“, který vede společně se svým radiologickým onkologem Dr. Aminem Mirhadim, Shannen hovořila o své zkušenosti s novou infuzní léčbou rakoviny. Po šesti až sedmi dávkách této léčby pozorovali průlom ve schopnosti léčby prorazit hematoencefalickou bariéru, což Shannen považuje za malý zázrak.

Shannen byla poprvé diagnostikována s rakovinou prsu v roce 2015, a po chemoterapii se jí podařilo dosáhnout remise v roce 2017. Avšak v roce 2019 se její rakovina vrátila v metastatickém stadiu 4. Na začátku roku 2023 podstoupila Shannen operaci mozku, když se rakovina rozšířila do jejího mozku.

V této době také zjistila, že její nyní již bývalý manžel Kurt Iswarienko měl dva roky aféru, což jí přineslo další emocionální boj. V listopadu téhož roku Shannen sdílela, že se rakovina rozšířila do jejích kostí. Navzdory těmto náročným výzvám, Shannen se nevzdává a veřejně prohlašuje, že „není hotová se životem“.

Její odhodlání a bojovný duch inspirují mnohé, kteří čelí podobným výzvám. Shannen zdůrazňuje, že někdy můžeme hledat zázraky na špatných místech, zatímco ve skutečnosti jsou přímo před námi. Její příběh není jenom o boji s rakovinou, ale také o hledání naděje a síly v nejtěžších okamžicích života.

Související Příspěvky